tooltip after the triger
tooltip after the triger
За инфо и нарачки јавете се на:02 3094-552
Пребарајте

За инфо и нарачки јавете се на:

02 3094-552

Над-душек Рињу

Над-душек Рињу
 

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Понудата е завршена!

Мемори пената создава совршена удобност

За здрав `рбет и свежо, одморено лице секое утро

Дормео Рињу ќе го претвори вашето спиење во пријатно искуство без да доживеете вкочанетост, болки во грбот и екстремитетите кои се резултат од спиење на многу тврди душеци или предизвикани од федерите од душекот. Вие ќе почувствувате разлика веднаш, по првото спиење:

  • Болките во `рбетот предизвикани од зголемениот притисок врз коските на грбот, кога лежите на несоодветна површина, ќе бидат намалени
  • Го намалува притисокот на испакнатите делови на телото (рамената, крстот, колковите, од глава до пети)
  • Ќе спиете во подобра позиција
  • Оние кои страдаат од алергии - ќе дишат полесно

ПОДАРОК: Мемори перница со секоја нарачка!

За здрав `рбет и свежо, одморено лице секое утро

Рињу над-душекот е направен од 100% мемори пена и е создаден за секој кој има проблеми при спиење на дотраен душек или пак, за тие што спијат на кауч или помошни кревети.

Слојот од 3,5 см мемори пена ќе ги реши вашите проблеми бидејќи:

  • Го претвора тврдиот душек во мека и удобна постела
  • Го ослободува притисокот на поединечните федери од ислужените душеци
  • Обезбедува поддршка за `рбетот и е во согласност со вашето тело
  • Ги смирува болките во рамената, ‘рбетот и колковите
  • Ги намалува алергиите од прав, бидејќи спречува таложење на правот и не дозволува ослободување на алергени во воздухот
Анатомски, се адаптира на вашето тело таму каде што е најпотребно: вашиот врат, `рбет и колкови.
Меката кадифена памучна преслека лесно се отстранува и може да се пере. Специјално дизајнираниот долен дел не создава набирање на навлаката.
Слој од Мемори пена кој совршено се приспособува кон вашето тело, обезбедувајќи поддршка без да создава притисок врз мускулите и коските и на тој начин го намалува ризикот од рани создадени од притисокот.

Одлично спиење дури и на тврд, стар душек

Сите податоци на интернет страната www.dormeo.com.mk може да се користат само како извор на општи информации и не служат како замена за лекарско мислење.

Нарачајте и заштедете
Јорган Алое Вера

Јорган Алое Вера Light

Димензија: 140 X 200

Редовна цена: 1.690ден.

Цена за Вас: 1.605ден.

Повеќе >
Навлажнувач на воздух Мадор

Навлажнувач на воздух Мадор

Просторно покривање: 30-40м2

Редовна цена: 3.990ден.

Цена за вас: 3.790ден.

Повеќе >

 

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Клуб 5* цена:

Понудата е завршена!
Предности на производот:
<p>Ја подобрува циркулацијата и ги ублажува болките во долниот дел на грбот и ’рбетот.</p>Без болки во грбот
<p>Поради рамномерното распоредување на тежината, нема да чувствувате притисок врз телото.</p>Без притисок врз телото
 
<p>Ја враќа формата на стариот кревет и дава поддршка на ’рбетот.</p>Удобно спиење на стариот кревет
<p>Не содржи никакви штетни формалдехиди.</p>Без штетни состојки
 
Погледнете го видеото