Кошничка за купување

Во моментов е празна!

tooltip after the triger
tooltip after the triger
За инфо и нарачки јавете се на:02 3094-552
Пребарајте

За инфо и нарачки јавете се на:

02 3094-552

Алергиите ви го отежнуваат спиењето? Дормео се бори против нив со помош на Алое Вера! Дознајте повеќе ТУКА >

Над-душек Рињу 5+2 Силвер Клима

Над-душек Рињу 5+2 Силвер Клима
 
со подарок
Над-душек Рињу 5+2 Силвер КлимаНад-душек Рињу 5+2 Силвер КлимаНад-душек Рињу 5+2 Силвер КлимаНад-душек Рињу 5+2 Силвер КлимаНад-душек Рињу 5+2 Силвер Клима

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

Достапен со соодветен број на купони и доплата.

Специјална понуда! Сега со промотивна цена и ПОДАРОК Мерино перница и Мерино папучи!

Направете го вашиот стар кревет или софа удобно место за спиење

Дали вашиот кревет покажува знаци на стареење, а вие секое утро се будите со вкочанет врат и болки во грбот? Доколку не сте во можност да го замените душекот, тогаш Над-душек Рињу 5+2 Силвер Клима е идеално решение за вашиот сон!

Над-душек Рињу 5+2 Силвер Клима создава поддршка за вашето тело. Софите најчесто не ви ја даваат таа поддршка која му е потребна на вашето тело за правилна поставеност на ’рбетот додека спиете.

Подобрете го вашиот сон со мек наддушек

Овој над-душек е идеално решение доколку сакате да го трансформирате вашиот стар душек или софа во удобна и здрава средина за спиење. Само ставете го врз креветот, ставете ја постелнината и готови сте.

Веднаш ќе почувствувате:

  • Удобна површина за спиење
  • Површина која се прилагодува на формата на вашето тело
  • Подобра поддршка на главата, вратот и ’рбетот
  • Подобар проток на воздух и подобро регулирање на влагата

Нема веќе превртување, федери кои ги чувствувате по целото тело - само удобен сон благодарение на одличните материјали и квалитетната изработка.

Комбинација на Мемори пена и Ecocell во 3 зони за целосна удобност и поддршка

За ваша максимална удобност и задоволство, овој производ е изработен од 2 материјали:

  • 2см. мемори пена во навлаката
  • 5см. Ecocell кој ви дава идеална поддршка

Оваа комбинација ви овозможува удобен сон и осигурува дека ќе се разбудите свежи и одморени. Дополнително, овој наддушек е поделен во 3 зони кои им ја даваат потребната поддршка на грбот и горниот дел од телото, лумбалниот дел и колковите, и нозете и стапалата.

Антиалергиска навлака која ви овозможува удобен сон

  • Мемори пената се препорачува за оние кои патат од алергии бидејќи не овозможува развој на прашински грини.
  • Полиамидните влакна обложени со сребро во навлаката имаат антибактериски карактеристики и го спречуваат создавањето на непријатните мириси.
  • Навлаката на овој над-душек има патент кој овозможува нејзино едноставно вадење. Навлаката се пере во машина.
  • 3D Airmesh ткаенината која се наоѓа на страничниот дел овозможува проток на воздух со што вашата површина за спиење е секогаш свежа и сува.
 

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена:

Достапен со соодветен број на купони и доплата.
Предности на производот:
<p>Ја подобрува циркулацијата и ги ублажува болките во долниот дел на грбот и ’рбетот.</p>Без болки во грбот
<p>Поради рамномерното распоредување на тежината, нема да чувствувате притисок врз телото.</p>Без притисок врз телото
 
<p>Ја враќа формата на стариот кревет и дава поддршка на ’рбетот.</p>Удобно спиење на стариот кревет
<p>Извонредно лесен. Можете да го наместите сами.</p>Лесен и едноставен
 
Креирајте ја Вашата идеална спална...
Дормео послужавник

Дормео послужавник

Со иновативниот Дормео послужавник ќе можете да прочитате добра книга или пак да појадувате, уживајќи во удобноста на Вашиот Дормео кревет.

Редовна цена: 1.390,00 Ден.

со подарок
Душек Мемори 2+12 Фреш

Душек Мемори 2+12 Фреш

Душек со одличен квалитет направен од еластично Ecocell® јадро, 2 сантиметри мемори пена и збогатен со уникатна комбинација на Полиамидни влакна обложени со сребро.

Специјална понуда со ПОДАРОК - Делимано Fantasia Bakeware Set, во вредност од 2.490ден.!

Редовна цена:

Цена за Вас:

Заштедувате:

Installments:

Клуб 5* цена: