Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Memosan 3-слојна перница

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката, составена од 3 посебни слоеви на мека и цврста пена кои може посебно да се комбинираат.

Memosan 3-слојна перница
Од 2.490,00 ден. До
2.190,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Перница импрегнирана со ткаенина 3D Airmesh во навлаката, составена од 3 посебни слоеви на мека и цврста пена кои може посебно да се комбинираат.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Трослојна Анатомска перница за оптимална потпора

Оваа анатомска перница се состои од 3 слоеви и нуди единствена предност бидејќи има способност да се прилагодува според потребите за висина и мекост на перницата. 3 слојната перница ги овозможува класичните карактеристики на анатомска перница и тоа:

 • Се прилагодува на обликот на главата, вратот и рамената,
 • Ја ублажува болката во вратот, грбот и рамената,
 • Овозможува правилно држење на ’рбетот
 • Го ублажува притисокот на допирните точки.

Сами прилагодете ја висината и мекоста на перницата

Изработе е од одвоени меки и тврди слоеви во посебни делови, со што овозможува сами да ја прилагодите висината и мекоста според Вашите потреби. Можеби некогаш посакувате да имате помека перница, а некогаш потврда перница:

 • Доколку сте љубители на помеки перници, заменете го долниот и средниот слој. Ќе добиете мека и флексибилна перница.
 • За оние кои преферираат потврда перница, отстранете го долниот слој од мемори пена. Вашата перница ќе биде малку пониска, но потврда и ќе овозможи сигурна потпора за Вашата глава и врат.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Дормео Мемосан Анатомската 3-слојна перница, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна за:

 • оние кои често ја менуваат положбата во која спијат,
 • оние кои имаат болки во вратот, рамената или грбот,
 • спортисти,
 • сите оние кои сакаат анатомски обликувана перница,
 • оние кои страдаат од алергии и астма, бидејќи мемори пената го спречува појавувањето на прашински грини.

Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро Долен и горен слој: Мемори пена
Димензија 30x50
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Wellsleep® Advanced, 3D Airmesh
Се пере во машина Само навлаката на 40 °C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality

Review by Ивана

05.12.2016

Ивана
Преубава перница. За мали деца и за возрасни. Уште една утре ќе си купиме. Презадоволни сме :)

1 производ(и)