Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

All Season Душек за сите сезони

All Season Душек за сите сезони
Photos
 • Видеа
 • Слики
All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони All Season Душек за сите сезони
-20%
All Season Душек за сите сезони

SKU: 99-1000072544

Ви го претставуваме новиот ALL Season душек од Дормео. Овој душек претставува одлична подлога за спиење која ви нуди неверојатна удобност. Едната страна на навлаката е идеална за постудените месеци, додека пак другата можете да ја користите во текот на летото.

Редовна цена: 9.990,00 ден.


Специјална цена: 7.992,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Ecocell® Јадрото на душекот е направено од високо-квалитетна Ecocell® пена која е дизајнирана за оптимална поддршка и удобност во спиењето. Има еластична и тродимензионална клеточна структура која овозможува ефикасна циркулација на воздух и ви нуди точки на прилагодливост.

Ecocell® пената е цврста и постојано ја задржува својата форма, без оглед на притисокот кој се нанесува врз неа. Еластичната природа на Ecocell® овозможува таа да се обликува согласно контурите на вашето тело.

ALL Season душекот од Дормео ги има следните карактеристики:

 • Висина: 16 см
 • Навлаката на душекот се прилагодува на сите годишни времиња благодарение на користените материјали:
 • ПРОЛЕТНА/ЛЕТНА страна - ткаенина на навлаката: 67% полиестер и 33% вискоза со проткаени 2 см Formacell пена,
 • ЕСЕНСКА/ЗИМСКА страна - ткаенина на навлаката: 100% полиестер со 2 см Formacell пена
 • Јадрото на душекот е 12 см Ecocell® пена
 • AirX Систем на страните
 • CleanEffect® заштита

Навлаката на душекот не се вади. Ecocell® пената во јадрото на душекот е специјално моделирана (само) на едната страна за да има функција на воздушен канал кој овозможува подобар проток на воздух во јадрото на душекот.

Formacell

Formacell е мека пена која е специјално развиена да гарантира адаптибилни точки на поддршка и да остане трајно еластична, што ви овозможува удобност во спиењето. Тродимензионалната отворена клеточна структура обезбедува ефикасна циркулација на воздух. Додека спиете, еластичноста на Formacell пената ви помага да ги намалите точките на притисок.

Formacell пената:

 • се рециклира,
 • едноставна за одржување,
 • лесна.

AirX Системот на страните од навлаката на душекот му овозможуваат на душекот да дише.

CleanEffect® заштита Навлаката на ALL Season душекот од Дормео е збогатена со CleanEffect® третман кој обезбедува заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

Дизајн на навлаката на душекот

Навлаката на душекот има специјален дизајн кој ја прикажува формата на брановите. За да се разликуваат страните, едната е проткаена со сино (пролетна/летна страна), а другата со бело.

Пролетна/летна страна од навлаката:

 • За потопли месеци
 • Има Formacell пена проткаена во навлаката
 • Вискозните влакна се многу меки и имаат ефект на ладење, дополнително дишат и ја апсорбираат влагата
 • Јадрото на оваа страна е специјално моделирано за да обезбеди воздушни канали за подобра циркулација на воздух

Зимска страна на душекот:

 • За постудени месеци
 • Има 2 см Formacell пена проткаена во навлаката

Материјал:

 • Јадро: 100 % полиуретанска пена (Ecocell®)
 • Висина на јадрото: 12 см
 • Навлака: ткаенина на пролетна/летна страна: 67% полиестер и 33% вискоза со проткаени 2 см Formacell пена,
 • Навлака: ткаенина на есенска/зимска страна: 100% полиестер со 2 см Formacell пена проткаена во навлаката
 • Страничен дел: 100% полиестер (AirX Систем)
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка