Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Aloe Vera Анатомска перница

Aloe Vera Анатомска перница
Photos
 • Видеа
 • Слики
Aloe Vera Анатомска перница Aloe Vera Анатомска перница Aloe Vera Анатомска перница
Aloe Vera Анатомска перница

ID: 106039109 | SKU: 1000132268

Нова и подобрена 2во1 анатомска перница, која е идеален избор за сите оние кои сакаат перница со анатомска форма и со карактеристики на класична перница. Таа има 2 прилагодливи комори со различна цврстина, за ваша удобност во спиењето. Перницата е полнета со Велслип микровлакна и е збогатена со Вискозни влакна за поголема мекост и терморегулација.

Специјална понуда! Две перници по цена на една.
1.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Помирен сон со новата и подобрена 2во1 анатомска перница со Алое Вера

Додека спиете, “должност“ на вашата перница е да ја храни вашата кожа, да го подобри вашиот изглед и да ви ја даде потребната енергија за денот кој следи

Затоа ја создадовме Дормео Алое Вера анатомската перница - удобна и практична перница која ви ја дава најдобрата поддршка за вашето тело. Специјално дизајнирана за оние кои сакаат перница со анатомска форма и со карактеристики на класична перница.

2 комори за удобно спиење во секоја положба

Алое Вера перницата има 2 прилагодливи комори со различна цврстина, за ваша удобност во спиењето.

 • Помалата комора ви нуди поцврста поддршка во делот на вратот и рамената.
 • Поголема комора која ви нуди поголема удобност во делот на главата.

Полнета со Велслип влакна и збогатена со Алое Вера

Двете комори се полнети со Велслип влакна, навлаката е направена од Софтдрим влагна и е збогатена со Алое Вера.

Новите вискозни влакна за зголемуваат мекоста и терморегулацијата

Предности:

 • Неверојатно удобна
 • Нежна на кожата
 • Алое Вера влакна за подобар енергетски баланс
 • Идеална за оние кои сакаат перница со анатомски облик и карактеристики на класична перница
 • Соодветна за сите положби на спиење: на грб, на страна и на стомак
Технички карактеристики
Тип на перница анатомска
Јадро 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 600g
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер со Алое Вера
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка