Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Aloe Vera Класична перница

Aloe Vera Класична перница
Photos
 • Видеа
 • Слики
Aloe Vera Класична перница Aloe Vera Класична перница Aloe Vera Класична перница
Aloe Vera Класична перница

ID: 106039104 | SKU: 1000132266

Нова, мека перница со класичен облик, полнета со Велслип микровлакна и збогатена со Алое Вера и вискоза. Висината можете да ја прилагодите според вашите потреби и позиции на спиење.

Специјална понуда! Две перници по цена на една.
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Одморете на неверојатно меката перница со Алое Вера

Мирниот сон е една од најдобрите работи кои можете да ги направите за себе. Сега уживајте со новата, мека перница збогатена со Алое Вера.

Класична перница со микрофибер влакна

Нова, мека перница со класичен облик, полнета со Велслип микровлакна и збогатена со Алое Вера и вискоза. Висината можете да ја прилагодите според вашите потреби и позиции на спиење.

Алое Вера за мирен сон

Дормео Алое Вера перницата има мека навлака и слој од Алое Вера - растение со неверојатни исцелувачки способности. Слојот од Алое Вера ви нуди пријатна подлога за спиење како и енергетски баланс.

Микрофибер Велслип влакна кои не предизвикуваат алергии

Микрофибер Велслип влакната се одлична замена за пердувите, со тоа што тие не претставуваат подлога за прашински грини. Влакната дишат и не впиваат вода. Тие создаваат воздушни џебови благодарение на кои перницата има дополнителен волумен и е мека.

Само определете ја висината на перницата

Алое Вера перницата има патент кои ви овозможува регулирање на висината и мекоста. Оваа карактеристика ја прави идеална за спиење во различни позиции: на грб, на страна или на стомак.

ПРИДОБИВКИ:

 • мека и удобна
 • нежна на кожата
 • обезбедува свежа и сува подлога за спиење
 • удобна поддршка на вратот и главата
 • полнење со Велслип микровлакна
 • Алое Вера за подобар енергетски баланс
 • навлака од меки Софтдрим микровлакна
 • патент на навлаката на перницата за регулација на висината
 • се пере во машина на 60 степени Целзиусови
 • соодветна за оние кои патат од алергии
 • идеална за сите позиции на спиење: на грб, на страна или на стомак
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% polyester (Wellsleep® advanced microfibers), cca. 600g
Димензија 50x70cm
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% polyester with Aloe Vera finish treatment
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by Gordana Ceperkovic Deleva

18.2.2017

Naj dobra pernica sto sum ja imala

1 производ(и)