Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Aloe Vera Над-душек 3+1

Photo
Video
-50%
Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење. Претворете го стариот кревет или кауч во удобна површина за спиење и зголемете го квалитетот на вашиот сон.
Aloe Vera Над-душек 3+1

Редовна цена: 6.980,00 ден.


Специјална цена: 3.490,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење. Претворете го стариот кревет или кауч во удобна површина за спиење и зголемете го квалитетот на вашиот сон.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Aloe Vera 3+1 Над-душек

Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење. Претворете го стариот кревет или кауч во удобна површина за спиење и зголемете го квалитетот на вашиот сон.

 • Обезбедува удобност благодарение на квалитетната нова генерација на Ecocell® пена
 • Навлаката е збогатена со Aloe Vera за поголема мекост
 • Благодарение на Ecocell® пената над-душекот ја задржува својата форма за континуирана поддршка
 • CleanEffect® третманот обезбедува заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси
 • Одличен начин за ревитализација или промена на подлогата за спиење
 • Користете го секаде: во домот, во викендичка, на кампување, во студентски домови или за гости
 • Пакување: Вакуумиран во кутија
 • Можност за плаќање на рати

Идеално решение за неочекувани гости на спиење и за кампување. Тој е лесен и многу едноставен за пакување и транспорт. Благодарение на тродимензионалната клеточна структура, овој наддушек ви дава чувство на нежна масажа во текот на спиењето и ја зголемува циркулацијата на воздух, намалувајќи ја топлината и влажноста.

Aloe Vera 3+1 над-душекот е особено соодветен за оние кои патат од алергии или астма и има Clean Effect заштита, која всушност претставува заштита од прашински грини и микроби.

Погледнете во внатрешноста на над-душекот

 1.  
 2.  
 3.  
 4.  

4см.

Застанете со маусот наTap on   за детали околу внатрешноста.

 1. 3 см. јадро со Ecocell® пена

  Се обликува според контурите на вашето тело, обезбедува доволна циркулација на воздух и ви нуди одлични адаптабилни точки.

 2. 1 см. Formacell пена проткаена во навлаката

  Помага во намалување на болните точки на притисок. Заштита од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.

 3. AirX - Airmesh

  Ткаенина која дише и обезбедува постојана циркулација на воздух за свежа и сува средина за спиење.

 4. Нелизгачки точки

  Обезбедуваат вашиот наддушек да биде безбедно фиксиран на едно место.

Третман со Aloe Vera

Aloe Vera е волшебно растение кое има способност да го активира одбранбениот систем на телото. Тоа, исто така, ја хидрира, смирува и подмладува кожата. Ова растение е природен антибиотик и има антимикробно и антисептично дејство.

Технички карактеристики
Јадро 3 см. јадро со Ecocell® пена
Анти-бактериски третман Да
Висина 4 cm
Дополнителни информации Навлаката може да се пере на 30°C.
Собирање (навлака): 2-3%.
Навлаката не се пегла.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 1 см. Formacell пена проткаена во навлаката; AirX - Airmesh Ткаенина која дише; Нелизгачки точки за фиксирање на над-душекот

Рецензии од купувачи 10 рецензии

4,9

42 рецензии

1-10 of 42

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Márta

www.dormeo.hu

02.12.2017

Чудо
Најдобриот пријател на мојот сопруг. Тој го обожува, неверојатно е да се спие на него. За жал веќе купивме друг душек, кој ни отприлика не е како овој, дури ни со цената. :( овој го препорачувам на сите!

Tija

www.dormeo.lt

20.10.2017

Сандра
Многу сум задоволна од наддушекот. Не сакам да станам наутро, и кога не сум на работа си лежам, уживам во овој одличен производ. Ви благодарам многу!

Sedigira

www.dormeo.lt

12.10.2017

Одличен
Многу сум задоволна од квалитетот на Дормео душеците. Имам купено неколку. Целото мое семејство спие на Дормео и... не сакаат да станат од кревет наутро :-)

Rimante

www.dormeo.lt

08.9.2017

Го препорачувам
Го купивме наддушекот за да го ставиме врз еден стар кревет во нашата викендичка. Квалитетот на спиењето се смени за 100% - се ПОДОБРИ! Многу сме задоволни. Сега можеме конечно да се одмориме и кога не спиеме дома! Го препорачувам!

Markéta

www.dormeo.cz

22.8.2017

одличен
Задоволен сум од наддушекот. Спијам одлично и се будам одморен наутро.

rabelinka2

www.dormeo.cz

07.8.2017

Не можам да спијам без него
Наддушекот Aloe Vera 3 + 1 е без мани. Викенди не сакам да станам од кревет. Одење на работа во текот на неделата??? Па тоа не е никаков проблем. Воопшто не сум изморена, наддушекот е супер. Го препорачувам на сите.

Sandraliuke

www.dormeo.lt

04.8.2017

одличен
Многу сум задоволна. Цело време сакам да спијам :D

Emily

www.topshop.sk

31.7.2017

Емили
Одличен е, го имам кратко време но навистина сум задоволна и, што е најважно, се будам одморена.

Zsolti

www.dormeo.hu

31.7.2017

Одличен избор
Совршен избор! Откако спијам на овој душек, квалитетот на сонот ми е многу подобар. Многу лошо спиев, но овој душек е над сите мои очекувања. Доживеав ренесанса, па решив и перницата да ја сменам. Понатаму, размислум да ги купам и другиве производи по таа цена, бидејќи навистина сум благодарен за ова чудо.

László

www.topshop.hu

21.7.2017

Многу добар
Ова беше совршен избор, откако го купивме спиеме многу подобро.

1-10 of 42

Page:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5