Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Bamboo Класична перница

Photo
Video
Откријте ја перницата со свежи бамбусови влакна, која ви овозможува бескрајна свежина и го спречува потењето.
Bamboo Класична перница
1.690,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Откријте ја перницата со свежи бамбусови влакна, која ви овозможува бескрајна свежина и го спречува потењето.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Бамбус – луксузен дел од природата за пријатен сон

Природна заштита од алергии и непријатни миризби

Бамбусовите влакна имаат единствено антибактериско и антиалергено дејство, бидејќи во одгледувањето на бамбусот не се употребени никакви пестициди или останати хемиски средства. Бамбусовите влакна се целосно природни и со тоа успешно ги уништуваат бактериите, непријатните миризби и делуваат како природен дезодоранс.

Нежен допир од бамбус за пријатно чувство на кожата

Перницата Дормео Бамбус го одржува позитивното расположение за време на спиењето. Пектинот, кој се јавува како состојка во бамбусовите влакна, делува смирувачки за кожата и покрај тоа ги храни порите на кожата. Поради оваа мазна структура на бамбусовите влакна, за време на спиењето не доаѓа до дразнење на кожата, па затоа перницата е соодветна и за оние со почувствителна кожа.

Свежа и прозрачна перница

Бамбусовите влакна апсорбираат и до 60 % повеќе влага отколку памукот и затоа перницата Дормео Бамбус особено се препорачува на лица кои прекумерно се потат за време на спиењето.

 • перницата ефикасно го отстранува вишокот на влага
 • го заштитува телото од прегревање и со тоа спречува прекумерно потење

Природна, здрава и еколошка средина

Бамбусот не само што делува пријатно за Вас и Вашата кожа, туку исто така е пријатен и за животната средина.

Бамбусот е 100% биолошки разградлив, а неговиот раст го подобрува квалитетот на воздухот, бидејќи создава и до 40% повеќе кислород во околината.

Wellsleep® микровлакна за квалитетна и удобна потпора на телото. Можете да ја прилагодувате висината според ваша желба!

Wellsleep® микровлакната се меки, додека влакната од мек полиестер се грижат перницата да го сочува својот облик непроменет. Штом си легнете, перницата се приспособува на контурите на главата благодарение на еластичните микровлакна со кои е исполнета.

Навлака изработена од 100% квалитетен памук!

Комбинација од бамбус и Wellsleep® микровлакна за мека и пријатна перница

Бамбусот е извонредно цврсто растение, особено издржливо, дава свежина, нежност и мекост на свила или кашмир.

Перницата Дормео Бамбус е составена од:

 • полнење: 80% бамбусови влакна, 20% Wellsleep® микровлакна, 300г/м²
 • навлака: 100% памук
 • димензии: 50 x 70см.
 • боја: беж
 • одржување: се пере во машина на 60°C
Дополнителни информации

SUITABLE FOR:

Select Bamboo Pillow if:

 • you want a light, pleasantly soft pillow
 • you are constantly hot while you sleep
 • you wish to sleep with light natural materials
 • you`re allergic to dust mites
 • you sweat a lot during sleep - bamboo has excellent moisture absorption properties and effectively neutralizes odours

you`re looking for a classic shaped adjustable pillow

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® Advanced
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Cover fabric: 100% cotton; Quilted cover filling: 80% viscose (bamboo cellulose), 20% Wellsleep® Advanced
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star