Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Enhancer Прекривка за душек

Enhancer Прекривка за душек
Photos
  • Видеа
  • Слики
Enhancer Прекривка за душек Enhancer Прекривка за душек Enhancer Прекривка за душек Enhancer Прекривка за душек
Enhancer Прекривка за душек

SKU: 99-1000069863

Идеално решение за оние кои бараат супериорна удобност додека спијат или се одмараат. Прекривката има 4 ленти со кои се прицврстува на душекот. Дизајнот го надополнува нејзиниот елегантен изглед, додека екстра полнењето ја прави најудобна подлога за спиење.

* Задолжителни полиња

Од 2.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

50 % повеќе полнење за идеална удобност и мек допир

Прекривката е наполнета со два пати повеќе вискозни влакна од стандардната прекривка. Есенската и зимска Enhancer прекривка од Дормео претставува мека и неверојатно удобна подлога за спиење.   

Одлична терморегулација

Enhancer прекривката е наполнета со Wellsleep® влакна со одлични термални карактеристики и се многу меки на допир.

Минимална апсорпција на влага за природна отпорност на дамки

Минималната апсорпција на влага ја прави прекривката природно отпорна на дамки, додека пак нејзината уникатна структура создава воздушни џебови кои додаваат екстра волумен и свежина. 

Три интегрирани функции кои комбинираат удобност, топлина и висина 

Дормео Enhancer прекривката комбинира три уникатни функции за неверојатна удобност, зголемена регулација на температура и дополнителна висина на душекот.   

Чист памук за мек допир

Горната ткаенина е од 100% памук, кој обезбедува циркулација на воздух и мек допир.  

ДОстапна е во неколку димензии: 80x190/200, 90x190/200, 120x190/200, 140x190/200, 160x190/200, 180x190/200.

Технички карактеристики
Јадро 100% polyester (Wellsleep® advanced micro fiber), cca. 600 gsm
Анти-бактериски третман Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Top fabric: 100% cotton; Bottom fabric: 100% polyester; Side fabric: 100% polyester (AirX System)

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка