Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Перница Јуниор

Перница Јуниор
Photos
 • Видеа
 • Слики
Перница Јуниор Перница Јуниор
Перница Јуниор

ID: 105267571 | SKU: 1000076163

Golden Dreams Јуниор перницата од Дормео е нежна и и обезбедува соодветна поддршка на вратот на вашето дете. Комбинацијата од полнење со Велслип микровлакна и Силпур проткаен во навлаката, му дава на вашето дете свежа средина за спиење. Перницата се пере на 60 степени, температура на која се уништуваат прашинските грини.    

1.380,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Golden Dreams Јуниор перницата од Дормео е нежна и и обезбедува соодветна поддршка на вратот на вашето дете. Комбинацијата од полнење со Велслип микровлакна и Силпур проткаен во навлаката, му дава на вашето дете свежа средина за спиење. Перницата се пере на 60 степени, температура на која се уништуваат прашинските грини.

Велслип микровлакната се многу мали, неверојатно нежни и воздушести. Нивната уникатна структура на воздушни џебови додава дополнителен волумен на перницата.   

Силпур третманот во навлаката на перницата ви ги нуди природните антибактериски придобивки од среброто, обезбедувајќи долготрајна чистота и свежина.

Перницата има патент на страните и вие можете да го регулирате полнењето согласно потребите на вашето дете.

 

ДИМЕНЗИЈА: 40Х60см.

МАТЕРИЈАЛ:

 • Ткаенина: 100% полиестер (софтдрим микровлакна)
 • Полнење на навлаката: 100% полиестер (Велслип микровлакна), цца 200гсм
 • Полнење на јадрото: 100% полиестер (Велслип микровлакна), цца 150гсм

Собирање: 2-3%

 • Обезбедува соодветна поддршка
 • Се пере на 60 степени
 • Долготрајна чистота и свежина
 • Висината на перницата можете да ја прилагодите на индивидуалните потреби на вашето дете
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка