Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Good Morning Сет јорган и перница

Photo
Видео
-50%

Лесен и топол јорган кој можете да го користите во секое годишно време. Перницата е соодветна за секого, без оглед на положбата во која спиете.
Висината и мекоста на перницата можете сами да ги регулирате. Сетот е достапен во 3 бои. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува: јорган 140x200 см и перница 50x70 см, двојниот сет вклучува: јорган 200x200 см и 2 перници.

Good Morning Сет јорган и перница

Редовна цена: 3.980,00 ден.


Специјална цена: 1.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Лесен и топол јорган кој можете да го користите во секое годишно време. Перницата е соодветна за секого, без оглед на положбата во која спиете.
Висината и мекоста на перницата можете сами да ги регулирате. Сетот е достапен во 3 бои. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува: јорган 140x200 см и перница 50x70 см, двојниот сет вклучува: јорган 200x200 см и 2 перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Имајте убаво утро, секое утро

Лесен и топол јорган кој можете да го користите во секое годишно време. Перницата е соодветна за секого, без оглед на положбата во која спиете. Висината и мекоста на перницата можете сами да ги регулирате.

Good Morning/Night перницата и јорганот имаат две страни: едната во елегантно жолта, виолетова или беж боја, а другата страна во беж боја.

Двете страни се многу пријатни на допир што ви дава чувство на максимален комфорт и удобност.

Сетот е достапен во модерни и тренди комбинации на бои: елегантно жолта, виолетова или беж боја.

Поминете прекусликата   за деталите.

 1. Страни во модерни бои

  екстра меко на допир

 2. Мазни материјали

  во бела боја

Лесни, екстра топли и прозрачни

Good morning/night сетот јорган и перница се полнети со 100% хипоалергени Wellsleep® микровлакна, што го прави овој сет прозрачен, со што ви дава чувство на свежина и удобност во текот на ноќта. Со овој сет ќе се чувствувате пријатно во секое годишно време.

Стилски и модерен дизајн

Извонреден модерен дизајн кој совршено се вклопува во секоја спална соба.

Дизајнот на сетот е збогатен со модерен сатенски раб во иста боја со горната страна од перницата/јорганот и привлечно ткаење во форма на бранови на двете страни.

Сатенските делови на перницата и јорганот совршено одговараат со модерните бои.

Можност за регулирање на висината и цврстината на перницата

Со Good morning /night перницата можете да ја прилагодите висината и цврстината и да ја причагодите според вашите потреби. Има дополнителен патент на страната за полесно дополнување или вадење. Така што оваа перница одговара на секого без разлика дали спете на грб, стомак или на страна.

Лесни за одржување

Перницата и јорганот се перат во машина за перење на 40 °C. По перењето растресете го јорганот и перницата. Бидете сигурни дека тие се добро исушени.

Сетот е соодветен за:

 • лица кои се потат додека спијат
 • лица кои страдаат од алергии
 • лица кои сакаат удобен и мирен сон
 • оние кои сакаат мек јорган и перница
 • спиење на стомак, грб или на страна.
Технички карактеристики
Димензија единечен сет: јорган 140x200см. + перница 50x70см ; двоен сет: јорган 200x200см. + 2 перници 50x70см.
Дополнителни карактеристики Горна страна:100 % полиестер; Долна страна: 100% полиестер
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Полнење 100 % полиестер (Wellsleep®)
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality