Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Green tea Класична перница

Green tea Класична перница
Photos
  • Видеа
  • Слики
Green tea Класична перница Green tea Класична перница
Green tea Класична перница

ID: 105958293 | SKU: 1000107104

Неверојатно мека и удобна перница која ќе ве маѓепса со смирувачкиот мирис на зелен чај. Уживајте во полнењето кое нуди смирувачки мирис и потпора за вашата глава, врат и рамена.

990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Мека перница со смирувачки мирис за длабок, освежителен сон

Време е да се почастите со перница која ќе ги разгали вашите сетила. Dormeo Green Tea Класичната перница е неверојатно мека, содржи екстракт од зелен чај кој испушта природна арома во моментот кога вашата глава ќе допре до перницата.

Пријатната арома на зелен чај ќе ви помогне да се опуштите по напорниот ден, да го намалите стресот и ќе ве внесе во најслатките соништа. Сега, можете да уживате во поволностите на ароматерапијата со зелен чај во удобноста на вашиот дом и да го претворите секое легнување во релаксација.

Мека и удобна благодарение на Wellsleep микровлакната

Dormeo Green Tea Класичната перница е полнета со напредни Wellsleep микоровлакна поради кои перницата е многу мека и удобна. Микровлакната се пријатни на допир и имаат минимално задржување на влагата, што ја прави перницата отпорна на дамки. Уникатната структура создава т.н. џебови со возудх кои придонесуваат за дополнителен волумен на перницата.

Предности:

  • Прекривката содржи микрокапсули со екстракт од зелен чај
  • Пријатна арома
  • Мека и удобна, полнета со Wellsleep микровлакна кои дишат
  • Одговара на сите начини на спиење
  • Се пере на 60 степени

Dormeo Green Tea Класичната перница е достапна во димензија: 50x70 см.

Ароматерапија за смирување, на вашата перница.

Терапевтските и медицинските предности на зелениот чај се познати од многу одамна. Опуштањето на телото и подмладувањето, подобра циркулација на телото и детоксификацијата се едни од најпозитивните предности на зелениот чај. Dormeo Green tea перницата испушта арома на свеж зелен чај и е одлична за полнење на вашите батерии преку ноќ.

Перницата со аромата на зелениот чај има позитивен ефект на општото здравје на човекот. Производите со зелен чај, ви помагаат да се опуштите и да се впуштите во помирен сон кој ќе ви помогнат да го прочистите телото, умот и душата.

Микрокапсулите испуштаат арона кога ќе допрат до вашата кожа

Микрокапсулите со екстракт од зелен чај се составен дел од материјалот на навлаката на перницата. Кога ќе дојде во допир со вашата кожа, дел од микрокапсулите се кршат и исппуштаат арома на зелен чај.

Ова значи дека, кога спиете на Dormeo Green tea перницата, пријатната арома постепено ќе се испушта со што ќе ве опушта и ќе ви помага полесно да заспиете.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 100% полиестер (wellsleep® микровлакна), cca. 500г.
Димензија 50x70см.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Навлака: 100% полиестер (softdream микровлакна), cca. 200 gsm
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка