Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Неодоливи летни попусти

Време е за освежување и распродажба! Изберете и заштедете до 70%.

-70%
 

HERO Над-душек

Photo
Video
-50%

Над-душек со дебелина од 4,5см, со совршен проток на воздух и 3 зони на удобност, кој ќе ви овозможи совршена поддршка и удобност. Дополнителниот ревитализирачки третман го подобрува квалитетот на сонот и ја зголемува енергијата на телото. Совршено решение за вашиот кауч, софа или други неудобни површини за спиење.  Долниот дел на навлаката има нелизгачка облога.

HERO Над-душек

Редовна цена: 5.980,00 ден.


Специјална цена: 2.990,00 ден.

Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Над-душек со дебелина од 4,5см, со совршен проток на воздух и 3 зони на удобност, кој ќе ви овозможи совршена поддршка и удобност. Дополнителниот ревитализирачки третман го подобрува квалитетот на сонот и ја зголемува енергијата на телото. Совршено решение за вашиот кауч, софа или други неудобни површини за спиење.  Долниот дел на навлаката има нелизгачка облога.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Зошто овој над-душек е совршен за тебе

Квалитетниот сон е многу важен за здравјето и благосостојбата. Ние се трудиме да ви обезбедиме, не само добар сон, туку одличен сон. Затоа, му дадовме супер моќи на овој над-душек. Тој ќе ви обезбеди подмладувачки и подлабок сон. Ќе ви овозможи да спиете како херои и да се будите одморени, подготвени за секојдневни херојски дела.

 • Обезбедува удобност, приспособливост, зголемена проветреност, подеднаква распределност на тежината и одлична поддршка за ’рбетот благодарение на новата генерација висококвалитетна Екоцел® пена
 • Три зони на поддршка (главата и вратот, колковите и стапалата).
 • Ревитализирачки третман кој ќе му помогне на вашето тело да се регенерира и ќе придонесе за подобар, подлабок и поквалитетен сон.
 • Нежна масажа благодарение на специјално дизајнираното јадро.
 • Ги намалува точките на притисок додека спиете.
 • CleanEffect® третманот кој ќе ве заштите од прашински грини, бактерии и непријатни мириси.
 • AirX системот и новата навлака ќе ви обезбедат свежа и сува околина за спиење.
 • Нелизгачки точки кои ќе го фиксираат над-душекот на место.
 • Навлака која се вади и се пере.
 • Користете госекаде: дома (на кауч, софа, фотелји на спуштање, тврди душеци, подот...), во викендичката, на кампување, во студентски домови или за гости.
 • Лесно се комбинира со останатите производи од Hero линијата.

Три зони

Трите зони обезбедуваат идеално удовност и поддршка за телото:

 • зоната на главата и вратот во форма на јајце, нежно ќе го масира пределот на главата и вратот,
 • зоната на колковите обезбедува мека поддршка и удобност каде што ви е најмногу потребна,
 • зоната на стапалата е дизајнирани за да обезбеди постојана поддршка и зголемена проветреност.

Погледнете внатре во над-душекот

4,5см

Поминете прекуTap on   за деталите.

 1. Зона на главата и вратот

 2. Зона на колковите

 3. Зона на стапалата

 4. 3,5см слој од Екоцел® пена

  Обезбедува удобност, приспособливост, зголемена провтреност, подеднаква распределеност на теќината и одлична поддршка за ’рбетот.

 5. 1см спирална Екоцел® пена

 6. Навлака која се вади и се пере

  Патентот се наоѓа на долната страна.

 7. Материјал со AirX систем

  Обезбедува постојано струење на воздухот низ над-душекот а со тоа и свежа и сува околина за спиење.

 8. CleanEffect®

  CleanEffect® третманот ве штити од прашински грини и бактерии, што го прави овој над-душек соодветен за сите кои страдаат од алергии или астма.

 9. Нелизгачка подлога

  Спречува лизгање на над-душекот

 10. Привлечен дизајн

  Над-душекот има прекрасен дизајн во бела боја, со детали во темно сина боја.

 11. Привлечен дизајн на горната страна

  Горниот материјал е направен со привлечен цик-цак дизајн во истата сина боја како страните.

Ревитализирачки третман

Над-душекот е третиран со специјален ревитализирачки третман. Кога човечкото тело доаѓа во контакт со него, клетките се акитвираат и метаболизмот на човечкото тело се зајакнува и циркулацијата се зголемува. Ова помага за:

 • подобрување на квалитетот на сонот
 • зголемување на енергијата на телото и забрзување на процесот на ревитализација
 • опуштање на телото
 • има антибактериски карактеристики
 • има антимикробни карактеристики
 • има карактеристики кои спречуваат лоши мириси

Практичен и корисен насекаде

Подобрете го катчето за спиење за само неколку секунди. Затоа, овој над-душек е совршен за:

 • лица кој спијат на кауч или софа или други неудобни површини за спиење.
 • лица кои живеат во мали станови
 • лица кои бараат едноставно решение за патувања (за спиење во кола, спиење кај пријатели, на село и сл.).
 • студенти во студентски домови, најчесто им е потребно дополнително решени за удобен сон.

Спијте како херој!

Ние во Дормео знаеме колку е важен сонот за подобар и поуспешен ќивот. Нашата нова HERO Колекција е дизајнирана за да ви овозможи херојски сон и одмор кој го заслужувате. Бидејќи кога спиете како херој, се будите како херој и живеете како херој.

Повеќе за кампањата

Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 4.5 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®
Навлака која се пере Да
Цврстина firm

Рецензии од купувачи 7 рецензии

4,7

7 рецензии

7 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

van

www.dormeo.lt

30.5.2018

klausimas
ar galima šį Hero čiužinuką kažkur išbandyti?
Atsakymas
Sveiki, taip čiužinuką galite išbandyti visose Dormeo parduotuvėse.
Dormeo

Pirkėja

www.dormeo.lt

30.5.2018

Puikus
Pradžioje atrodė gal kiek kietokas, bet dabar - puikus. Nei per minkštas, nei per kietas - labai geras ir patogus :)

Pupa

www.dormeo.lt

30.5.2018

Gerulis
Puikus, gera miegoti! Vertas dėmesio čiūžunukas, patraukli kaina!

Anna

www.dormeo.hu

29.5.2018

Csodás
Imádom! Kicsit szkeptikus voltam, de mióta megvettem, sokkal jobban alszom. Nem fáj reggelente a hátam, nem izzadok, kevesebb idő alatt is kipihenem magam. Csodás, csodás!!!

Michaela

www.dormeo.cz

26.5.2018

Maximální spokojenost
Dnes první noc na pristylce a naprosto super. Mam 3 týdny do porodu a bolest zad je šílená.Ted me nikde nic netlačí a ani necítím, že se přítel na posteli otáčí a též řekl, že se vyspal fakt skvěle.

Regina

www.dormeo.lt

25.5.2018

Gera preke .
Nupirkau dovanu ciuzinuka. Preke atitinka kokybe. Uzsisakiau sau. Esu labai patenkinta.

Lenka

www.dormeo.sk

22.5.2018

Lenka
Som veĺmi spokojná. Ďakujem

7 производ(и)