Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Natura сетот од јорган и перница е направен од природен и долготраен органски памук. Јорганот е мек и топол. Перницата е соодветна за секого, без оглед на начинот на кој спиете. Можете индивидуално да ја регулирате висината на перницата. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува: јорган 140x200 см и, двојниот сет вклучува: јорган 200х200 см и перница 50x70 см.

Natura Set Јорган + Перница
Од 5.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Natura сетот од јорган и перница е направен од природен и долготраен органски памук. Јорганот е мек и топол. Перницата е соодветна за секого, без оглед на начинот на кој спиете. Можете индивидуално да ја регулирате висината на перницата. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува: јорган 140x200 см и, двојниот сет вклучува: јорган 200х200 см и перница 50x70 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Практично решение за секоја спална соба

Dormeo Natura е практичен сет од Јорган и перница кој претставува одлична комбинација за идеален сон. Перницата може да ја прилагодува својата висина со што е погодна за сите луѓе. Овој сет е спакуван во кеса за вакумирање така што секогаш кога ќе посакате ќе можете да ја спакувате повторно.

Natura јорганот е идеален за оние кои уживаат во извонредна мекост.

Мек и нежен памук за нежни прегратки

Wellsleep® полнење - меко полнење и волумен

Природниот памук обезбедува долготрајност, свежина и цврстина, додека полнењето со Wellsleep® микровлакна обезбедува прозрачност и идеална средина за добар сон.

 • Идеална средина за мирен и удобен сон.
 • Обезбедува одличен комфор.
 • Мек како свила.
 • Цврст како полиестер.
 • Прородно топли како волна.
 • Апсорбира како памук.
 • Се пере во машина на 40 ° C.

Органски памук за мек допир

Природниот органски памук обезбедува сигурност, сила и долготрајност која ви е потребна за добар сон.

Памукот е цврст и долготраен, но истовремено ви овозможува целосно опуштање.

Органскиот памук и добиен со методи кои не се штетни за животната средина. Тој е одгледуван без употреба на токсични, синтетички материјали или пак вештачки ѓубрива.

 • Долготраен и цврст.
 • Меко и пријатен на кожата.
 • Нежен како свила.
 • Прозрачен.

Почувствувајте ја магијата на природата!

Разбудете се одморени и наспани со Natura сетот од јорган и перница. Перницата обезбедува идеална потпора на вратот и грбот додека спиете, а висината е прилагодлива според вашите потреби.

Овој сет е идеален за сите кои сакаат класични перници и меки јоргани. Сетот е спакуван во повеќенаменска ќеса за вакумирање - можете лесно да го понесете сетот секаде со вас. Ќесата за вакумирање можете да ја употребувате и за складирање на алишта.

Класична перница со прилагодлива висина

Natura перницата е дизајнирана да одговара на секого. Има атрактивно дизајниран изглед кој обезбедува освежувачка и чиста подлога за спиење.

Има можност за прилагодување на висината, така што одговара за секого и за секоја положба на спиење.

Димензии на перницата: 50x7см.

Мек и лесен јорган

Dormeo Natura јорганот е изработен од квалитетни материјали со навлака со дизајн на лисја за совршено да одговара со Natura перницата. Полнењето со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат прозрачнот, го прави јорганот одличен за оние кои се потат многу додека спијат.

Димензии на јорганот: Единечен 140x200см. и Двоен 200x200см.

За кого е наменет овој сет?

 • оние кои сакаат меки и нежни јорган и перница
 • оние кои имаат осетлива кожа
 • оние кои сакаат материјали кои дишат
 • луѓе кои страдаат од алергии
 • луѓе подложни на прекумерно потење
 • луѓе кои сакаат природни материјали
Технички карактеристики
Димензија 140X200см. јорган + 1x перница 50x70см.; 200X200см. јорган + 2x перници 50x70см.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% природен памук
Полнење 100% полиестер (Wellsleep® микровлакна)
Се пере во машина 40°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star