Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Platinum Сет јорган и перница

Photo
Video

Платинум Јорганот и Перницата се дизајнирани да ви обезбедат неверојатна мекост и пријатност. Јорганот може да го користите цела година. Перницата е мека, пријатна, соодветна за сите, без оглед на начинот на кој спиете. Висината на перницата може да ја регулирате. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува јорган 140x200 см и перница 50x70 см, двојниот сет вклучува јорган 200x200 см и 2 перници.

Platinum Сет јорган и перница
Од 5.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Платинум Јорганот и Перницата се дизајнирани да ви обезбедат неверојатна мекост и пријатност. Јорганот може да го користите цела година. Перницата е мека, пријатна, соодветна за сите, без оглед на начинот на кој спиете. Висината на перницата може да ја регулирате. Се пере на 40°C. Единечниот сет вклучува јорган 140x200 см и перница 50x70 см, двојниот сет вклучува јорган 200x200 см и 2 перници.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Магијата на специјалните материјали

Дормео Platinum јорганот е екстра лесен, топол и пријатен јорган со кој ќе се чувствувате многу пријатно во текот на целата година. Тој е идеален избор доколку сакате да се покривате со прекривка која ја регулира тлеесната температура.

Изработени од специјални тенки Wellsleep® влакна кои ви даваат неверојатно чувство на мекост

Сетот е достапен во 2 димензии: единечен (140 x 200 јорган + перница 50 x 70) и двоен (200 x 200 јорган + 2 x перници 50 x 70).

Удобен сон за секое годишно време

Дизајнирани да ја регулираат топлината дури и во тек на најтоплите делови од годината.

Дормео Платинум класичната перница е неверојатно мека и има навлака направена од сатен за најпријатен сон. Перницата се прилагодува на вашите потреби и е соодветна за скеого без оглед на положбата во која спиете.

Чувство на нежност, свежина и топлина истовремено

Пријатна топлина со постојана циркулација на воздух и апсопција на влага. Мекиот сатенски микрофибер има елегантен и пријатен изглед.

Елеантен дизајн

Изработени од високо-квалитетни материјали кои не се валкаат често. Но, кога ќе дојде време за нивно перење, едноставно ставете ги во машина за перење. Тие, исто така, многу брзо се сушат.

Прилагодливата Дормео Platinum класична перница е одличен избор за секого, без оглед на начинот на кој спиете. Дополнително, таа се пере во машина и можете да ја користите во текот на целата година благодарение на системот за циркулација на воздух и високо-квалитетните материјали од кои е изработена.

Технички карактеристики
Димензија Единечниот сет вклучува јорган 140x200 см и перница 50x70 см, двојниот сет вклучува јорган 200x200 см и 2 перници.
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star