Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Dormeo Blossom постелнината е модерна со дизајн со водени бои. Произведена е од високо-квалитетен Тенцел и се пере на 40°C.

Blossom Постелнина
Од 1.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Dormeo Blossom постелнината е модерна со дизајн со водени бои. Произведена е од високо-квалитетен Тенцел и се пере на 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Модерен изглед со дизајн со водени бои

Оваа постелнина од Тенцел е идеален спој на модерен и класичен дизајн. Луксузната и удобна постелнина има елегантен дизајн кој ја разигрува вашата спална соба. Таа е направена од Тенцел ткаенина која е произведена од растението еукалиптус. Тенцел влакната се меки како свила, силни како полиестер, даваат свежина како лен, топлат како волна и имаат поголема моќ на апсорпција од памукот. Исто така, тие се и хипоалергени и 100% биоразградливи.

Одберете помеѓу едната страна со прекрасен цветен дизајн и другата страна која е еднобојна. Менувајте ги страните и истовремено менувајте го изгледот на вашата спална.

 • Тенцел за голема мекост
 • 4 ликови во една постелнина
 • Безвременски модерен изглед
 • Навлаките за јорган и перница се затвораат како плико
 • Достапна во 2 комбинации: сина и розева
 • Се пере на 40°C
Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма дневна соба
Материјал памук, тенцел

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка