Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Black Friday распродажба

Страшно добри попусти до -70%

-70%
-40%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Primavera Класична перница

Photo
Video
-59%

Primavera перницата е со патент на страната, па вие ќе можете да го зголемувате или намалувате полнењето согласно вашите потреби. На ваков начин ќе можете да ја прилагодите висината и цврстината.

Primavera Класична перница

Редовна цена: 2.190,00 ден.


Специјална цена: 890,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Primavera перницата е со патент на страната, па вие ќе можете да го зголемувате или намалувате полнењето согласно вашите потреби. На ваков начин ќе можете да ја прилагодите висината и цврстината.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Хигиенски часовник

Колку долго ја имате вашата перница?

Дали наутро се будите со болки во вратот и главата? Старата перница веќе ја има изгубено формата, така што повеќе не ви овозможува потпора и лежењето на неа е неудобно. Ви недостасува чувството на свежина наутро? Старата перница веќе е полна со делови од изумрени клетки од кожата и прашина, така што не е баш погодна за вашето здравје!

Поради тоа DORMEO препорачува менување на перницата на секои 2 години. Покрај тоа, ви нудиме достоен предлог за вас - перница која ќе се грижи за мирен, освежувачки и релаксирачки сон!

Ања Кузмицкаита

Ања Кузмицкаита е моден дизајнер чии креации можат да се видат на сите големи модни настани во Литванија и ширум целиот свет. Нејзините креации се објавувани во интернационални модни публикации и портали како Vogue, L'Officiel и Marie Claire.

Имам креирано колекции на домашни пижами и папучи. Во дизајнот на новата DORMEO колекција, доминира симетријата. Мислам дека креветот треба да е во хармонија со природата - покрај сè, спалната соба е место за одмор за каде што секогаш барам повеќе време.

Повисока перница за спиење на страна, пониска перница - за спиење на грб или на стомак

Primavera перницата овозможува максимална потпора и удобност за спиење во различни позиции. Висината и цврстината можете да ја прилагодите според вашите потреби. Primavera перницата е со патент на страната, па вие ќе можете да го зголемувате или намалувате полнењето согласно вашите потреби. На ваков начин ќе можете да ја прилагодите висината и цврстината.

Без оглед на положбата во која спиете, Primavera перницата ќе се прилагоди на вашите потреби.

КВАЛИТЕТНО ПОЛНЕЊЕ за совршена мекост

Одлични термални карактеристики и неверојатно меки. Долготрајноста и цврстината на памукот е надополнета со неговата мекост, обезбедувајќи одлична циркулација на воздух - како да спиете на облаци.

Дополнителни информации
 • Перницата е идеална за оние кои спијат на грб и стомак.
 • Ткаенина: 100% памук
 • Полнење: 100% полиестер, 1000 гр
 • Димензии: 50X70 см
 • Памучната навлака е нежна и мека.
 • Дизајнирана за оние со чувствителна кожа.
 • Перницата се пере на 30 °C.
Технички карактеристики
Тип на перница класична
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star