Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Primavera Ламба

Primavera Ламба
Photos
 • Видеа
 • Слики
Primavera Ламба
Primavera Ламба

ID: 103095512 | SKU: 1000061077

Дормео Примавера ламбата на допир е со модерен дизајн и го разубавува вашиот дом. Светлината се контролира на допир. Прекинувачот е чувствителен на допир и се активира со помош на телесната температура.

Primavera Ламба
1.290,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Дормео Примавера ламбата на допир е со модерен дизајн и го разубавува вашиот дом.

Светлината се контролира на допир. Прекинувачот е чувствителен на допир и се активира со помош на телесната температура. Можете да ја допрете на секој дел од металното тело и многу едноставно можете да ја прилагодите светлината во вашата соба.

 • Прв допир: ноќна светлина
 • Втор допир: придушена светлина
 • Трет допир: силна светлина
 • Четврт допир: исклучување

Примавера тач ламбата може многу лесно да се исчисти со сува крпа или со прашко.

Со оваа ламба добивате и E14, сијалица од 28W. Кога ќе треба да ја замените, ваква сијалица можете данајдете во секоја продавница.

Ламбата Примавера е достапна во сива боја.

Предности:

 • 3 различни нивоа на светлина
 • тач сензор
 • се вклучува откако ќе ја допрете со прстите
 • модерен дизајн
 • прекрасно го осветлува вашиот дом
 • едноставна за одржување

Дормео Примавера тач ламбата се контролира со сензор на допир.

Можете да ја вклучите со допир на металниот дел од ламбата. Идеален додаток на секоја соба во вашиот дом.
Забелешка: во случај на променливо напојување со електрична енергија, ламбата може автоматски да се вклучи, но се е во ред со производот. Во ваков случај едноставно исклучете ја и продолжете да ја користите како и претходно.

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка