Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Silver Двострана перница

Silver Двострана перница
Photos
  • Видеа
  • Слики
Silver Двострана перница Silver Двострана перница Silver Двострана перница
Silver Двострана перница

ID: 106016402 | SKU: 1000128602

Уникатна перница која ги комбинира придобивките од мемори пената и Велслип влакната за да добиете подлога за спиење со две различни цврстини. Оптимална поддршка за вратот и главата, идеална за спиење во секоја положба.

Silver Двострана перница
2.490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Дизајнирана за задоволување на вашите индивидуални потреби

Дормео Силвер Двостраната перница е дел од најновата колекција на Дормео која е специјално дизајнирана за да ви обезбеди најудобен сон и да му ја даде на вашето тело уникатната поддршка која му е потребна. 

Уникатно 2во1 решение за мирен сон

Уникатниот дизајн на оваа перница има слој мемори пена и слој од усовршени Wellsleep® микровлакна, кои даваат различна цврстина, а со тоа корисниците може да одберат различна поддршка за спиење. (помека или поцврста). 

  • Микровлакната се екстремно меки, воздушести и хипоалергенски. Уникатната структура на воздушести џебови даваат екста волумен и чувството е како да спиете на перница полнета со пердуви.
  • Страната на перницата со слојот од мемори пена дава поцврста поддршка за спиење и терапевтски придобивки. Таа дава совршена поддршка на главата и вратот и одлична удобност без точки на притисок.

Идеална за оние кои патат од алергии

Мемори пената и Wellsleep® микровлакната се хипоалергени и ви обезбедуваат свежа и чиста средина за спиење.    

Можете да ја регулирате висината на перницата

Дормео Силвер Двостраната перница има и внатрешна навлака со патент кој ви овозможува да ја регулирате висината на перницата.  

Соодветна за сите позиции на спиење 

Перницата е идеална за спиење во сите позиции - на страна, на грб или на стомак. 

Елегантен сребрен раб

Двојниот сребрен раб и дава елегантен изглед. 

Технички карактеристики
Јадро високоеластична полиуретанска пена (мемори пена), 100% полиестер
Димензија 40 x 60cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 45% вискоза, 55% памук
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка