Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Видео

Перницата Sleep Sensation (50x70) е дизајнирана така што овозможува две функции. Едната страна е проткаена со 3D коцкички кои даваат чувство на блага масажа додека другата страна се состои од мазна површина која овозможува нежно и смирувачко чувство додека спиете. Во двата случаи имате освежувачко и чисто опкружување за добар сон.

Sleep Sensation Перница
1.490,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Перницата Sleep Sensation (50x70) е дизајнирана така што овозможува две функции. Едната страна е проткаена со 3D коцкички кои даваат чувство на блага масажа додека другата страна се состои од мазна површина која овозможува нежно и смирувачко чувство додека спиете. Во двата случаи имате освежувачко и чисто опкружување за добар сон.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Моќ на одмор и релаксација

Why choose one if you can have both in just one superb pillow? One side of Dormeo Sleep Sensation Pillow features quilted 3D squares that offer the feeling of a gentle massage while your rest or sleep, and the other a smooth fabric that offers a breezy comfort ideal for warm nights.

Спијте удобно благодарение на Wellsleep® микровлакна

Мека и лесна перница исполнета со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат одлична терморегулација, односно минимално впивање на влага, со што ја прави одлична за оние кои прекумерно се потат додека спијат. Оваа перница е совршена замена за перниците кои се поленти со перја. Иновативните материјали и можноста за машинско перење на 60°C ја прават оваа перница идеална за оние кои страдаат од астма и алергии.

Полнењето со иновативните Wellsleep® микровлакна обезбедува дополнителен волумен и дава чувство на извонредна мекост.

Идеална за сите положби на спиење

Перницата ви овозможува потпора на вратот и грбот додека спиете. Совршена е за сите положби на спиење: на стомак, на грб или на страна.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Wellsleep® advanced microfibers
Димензија 50x70
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака front fabric with 100% polyester (softdream microfibers), off white (natural white), 80 gsm; back fabric with 100% polyester jacquard, 400 gsm
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality