Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Wintertime Постелнина

Photo
Video

Wintertime постелнината има модерен 4во1 изглед. Направена е од 100% памучен сатен. Се пере на 40℃. Единечниот сет вклучува навлака за јорган 140x200 см и навлака за перница 50x70 см, а двојниот сет вклучува навлака за јорган 200x200 см и 2 навлаки за перница. Навлаката за јорган се затвора со копчиња, додека навлаката за перница се затвора како плик.

Wintertime Постелнина
Од 1.890,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Wintertime постелнината има модерен 4во1 изглед. Направена е од 100% памучен сатен. Се пере на 40℃. Единечниот сет вклучува навлака за јорган 140x200 см и навлака за перница 50x70 см, а двојниот сет вклучува навлака за јорган 200x200 см и 2 навлаки за перница. Навлаката за јорган се затвора со копчиња, додека навлаката за перница се затвора како плик.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во спиењето

Wintertime постелнината е направена од 100% памучен сатен, кој е неверојатно мек и ви нуди чувство на удобна топлина во текот на студените зимски денови. Таа се пере во машина за едноставно одржување.

Модерен геометриски дизајн кој ќе ја разубави секоја спална соба.

Геометрискиот дизајн на навлаките за јорган и перници е навистина впечатлив и софистициран.

Разубавете ја вашаа спална соба

Вашата нова постелнина со 1 навлака за јорган и 2 навлаки за перници ви дава можност да уживате во 4 различни комбинации на бои со 1 сет.

Комбинирајте помеѓу сината, виолетовата и сивата боја.

Ткаенина од памучен сатен

Ткаена на начин на кој неколку нишки се проткаени врз една истовремено. Во следниот ред, четири нишки се проткаени со една, што создава мек финиш. Затоа што на површината лежат неколку нишки, ткаенината е посјајна од онаа ткаена на начин “една горе – една доле".

Поработ на навлаките за јоргани и перници е во основната боја.

Димензии:

  • навлака за јорган 140x200 & навлака за перница 50x70 (единечна)
  • навлака за јорган 200x200 & 2x навлаки за перници 50x70 (двојна)
Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба
Достапни бои пурпурна, сива, сина
Материјал памучен сатен
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Kostadin

www.dormeo.com.mk

26.12.2017

knastevski@yahoo.com
Препорака за сите дормео јоргани

1 производ(и)