Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Fresh Prima Platinum Душек

Fresh Prima Platinum Душек
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек Fresh Prima Platinum Душек
Ново
Fresh Prima Platinum Душек

SKU: 99-1000075212

Високо квалитетен душек со 3 зони со удобно јадро. Во навлаката има 2 см мемори пена која се обликува според вашето тело. Платинум Фреш Прима душекот е надграден со специјална луксузна навлака.

Fresh Prima Platinum Душек

* Задолжителни полиња

Од 16.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот
 • 30 дена ТЕСТ ПЕРИОД

  Бидете 100% сигурни! Тестирајте го 30 дена - во удобноста на вашиот дом. Ако не сте задоволни, ние ќе ви ги вратиме парите.

 • 15 ГОДИНИ ГАРАНЦИЈА

  Ние сме толку сигурни во квалитетот на душекот, што ви даваме 15 години гаранција. Тоа се 5470 дена за вие да се будите, наспани и среќни.

 • ИНТЕРНЕТ НАРАЧКИ

  Купувајте преку интернет. Едноставно нарачајте го производот и одберете како сакате да го подигнете. Ние ќе се погрижиме за останатото.

Најпопуларниот семеен душек од Дормео, идеален за секоја генерација:

 • Ниво на цврстина: душекот не е премногу тврд, а не е ни мек. Одличен е за оние кои спијат на грб или на страна.
 • Свежина: уникатниот систем на вентилација на Ecocell® и Octaspring® пената обезбедува константен проток на воздух.
 • Вкупна висина: 18 см - 16 см јадро и 2 см мемори пена за поголема удобност.
 • 3 зони на удобност за оптимална поддршка на различни делови на телото.
 • Специјално дизајнирана луксузна навлака: 3Д ефект со сребрени детали во ткаенината, пријатна на допир и многу квалитетна.
 • Навлаката се вади и се пере.
 • Антибактериски и антиалергиски душек, соодветен за оние кои патат од алергии или астма.
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: вакумиран во кутија.
 • Можност за плаќање на рати.

Погледнете во внатрешноста на душекот

18 см

Зона 1

Зона 2

Зона 3

Поминете прекукурсорот   за деталите.

 1. 2 см Мемори пена во навлаката

  Идеално се прилагодува на формата на вашето тело и се прилагодува.

 2. 3 см Ecocell® пена

  Прилагодлива пена која овозможува проток на воздух и идеална удобност.

 3. 3 см Octaspring® слој

  Обезбедува 3Д адаптабилност, зголемена циркулација на воздух и опција да се одбере помеѓу 2 нивоа на поддршка.

 4. Слој од 10 см Ecocell® пена

  Прилагодлива пена која овозможува проток на воздух, идеална удобност и поддршка.

 5. Навлака со патент

  Навлаката има 4 рачки и може да се вади и да се пере.

 6. Навлака со CleanEffect® Silver заштита

  Обезбедува антибактериска заштита и заштита од прашински грини. Душекот останува свеж и без непријатни мириси.

 7. Coolplus® микровлакна

  Регулација на влагата, циркулација на воздух, брзо се суши и едноставен е за одржување.

Идеална цврстина и свежина

Комбинација на материјали кои му даваат поддршка на вашиот грб - за идеална цврстина и материјали кои му овозможуваат на вашето тело да дише - за идеална свежина. Два слоја од Екоцел пена ви нудат удобност во спиењето и прилагодливост. Уникатниот систем на вентилација на Ecocell® пената и Octaspring® обезбедува константен проток на воздух. Благодарение на уникатната структура - нема трансфер на движење преку душекот. Тој е соодветен за лица со тежина до 140 килограми.Повеќе

Антибактериски и антиалергиски душек со специјално дизајнирана Платинум навлака

Мемори пената која е во навлаката се обликува според вашето тело. Мекиот памук е проткаен со посребрени влакна и има CleanEffect® третман. Тој има улога на антибактериска заштита, заштитата од непријатни мириси и прашински грини. Навлаката е многу луксузна и ви нуди првокласна удобност. Таа има 3Д ефект со сребрени детали во ткаенината, пријатна на допир и многу квалитетна. Се вади со помош на патент.ПовеќеПовеќе

30 дена тест период и 15 години гаранција

Со овој душек добивате 30 дена тест период во кој можете да го користите душекот и доколку не ви се допаѓа, да го вратите. Фреш Прима душеците имаат гаранција од 15 години.

Местењето е брзо и едноставно

Душеците се вакумирани во 2 слоја на пластика.

 • 1

  Внимателно исечете ја надворешната навлака со ножици. Внимавајте да не ја исечете пластичната кеса во душекот.

 • 2

  Отворете го душекот на креветот. Внимателно исечете ја пластичната кеса по рабовите и извадете ја.

 • 3

  Оставете го душекот 6 часа за да се оформи.

Технички карактеристики
Bed Size Single Bed
Јадро Ecocell® пена, Octaspring®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 cm
Гаранција 15 години
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Материјал Ecocell®, Octaspring пружини/Пружини од пена, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака 100% полиестер (од кои 29% CoolPlus®)
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка