Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Fresh Prima душек за деца 90x190

Fresh Prima душек за деца 90x190
Photos
 • Видеа
 • Слики
Fresh Prima душек за деца 90x190 Fresh Prima душек за деца 90x190 Fresh Prima душек за деца 90x190 Fresh Prima душек за деца 90x190 Fresh Prima душек за деца 90x190 Fresh Prima душек за деца 90x190
Fresh Prima душек за деца 90x190

ID: 105991578 | SKU: 1000124591

Високо квалитетен душек со 3 зони кој ќе ви даде неверојатна поддршка. 2 см мемори пена во навлаката која совршено се прилагодува на телото.

16.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот
 • Fresh Prima: совршен душек за вашето дете низ годините кога ќе расте и ќе се развива
 • Совршена цврстина: душекот не е цврст, не е мек. Тој е ергономски со 3 зони на поддршка за да му овозможи на вашето дете здрав сон.
 • Совршена свежина: уникатен систем за вентилација кој обезбедува постојан проток на воздухот
 • Антибактериски и антиалергиски душек: совршен избор за децата кои страдаат од алергии или астма
 • Навлака која се вади и се пере и е третирана со CleanEffect® Silver treatment за здрава и чиста околина за спиење, без бактерии, прашински грини и мириси.
 • Динамична терморегулација: држи топло во зима, а ладно во лето
 • 30 дена тест период и 15 години гаранција.
 • Пакување: Вакумски спакуван.

Совршена цврстина и совршена свежина

Fresh prima душекот не е цврст, не е мек, туку нуди неверојатна поддршка и има 3 зони на поддршка. Комбинација на материјали кои му даваат поддршка на грбот на вашето дете, за совршена цврстина и совршена свежина. Поддршката е навистина важна, таа ќе му овозможи здрав сон на вашето дете. Доколку детето нема соодветна поддршка во текот на ноќта, тоа може да предизвика негативно влијание врз неговото здравје и понатамошен развој. Удобната и здравата положба на спиење е со исправен ’рбет, ова значи дека на децата им е потребен душек со неверојатна поддршка. Вкупната висина на душекот е 18 см, 16 см високо јадро и 2 см мемори пена во навлаката за зголемена удобност.

Антибактериски и антиалергиски душек со навлака која се пере

Богата мемори пена, зашиена на навлаката, која совршено се обликува на телото на вашето дете. И е неверојатно хигиенска. Мекиот материјал е проткаен со посребрени влакна и третиран со CleanEffect® Silver. Нуди заштита против прашински грини, бактерии и мириси. Можете едноставно да ја извадите навлаката и да ја исперете кога сакате. Овозможете му на вашето дете подобар сон со Fresh prima душекот.

30 дена тест период и 15 години гаранција

Вашето дете може да ужива во 30 ноќи спиење на Fresh prima душекот. Доколку одлучите дека Fresh Prima душекот не одговара на потребите на вашето дете, можете да го вратите и ние ќе ви ги вратиме парите. Исто така, душекот има 15 години гаранција.Тоа се 5.470 утра во кои вашето дете ќе се буди спремно за нови авантури.

Висококвалитетни материјали за оптимална средина за спиење

 1. Двата слоја од Ecocell® пена нудата одлична удобност и приспособливост.
 2. Наградувани Octasprin® пружини кои се прилагодуваат на телото на вашето дете. Ecocell® пената и Octaspring® пружините создаваат уникатен систем за вентилација кој обезбедува постојан проток на воздухот, па така, средината за спиење е свежа секоја ноќ. Благодарение на оваа уникатна структура, нема префрлање на движењата на душекот.
 3. 2 см мемори пена која совршено се обликува на обликот на телото. Навлаката е проткаена со посребрени влакна и третирана со CleanEffect® Silver за да се обезбеди свежина и антибактериска заштита.
 4. Душекот има рачки на сите 4 страни, за полесно кревање и сместување во креветот.

4 лесни чекори до користење на душекот

 • Внимателно исечете го надворешниот најлон со ножички.

 • Испружете го вакумираниот душек на креветот.

 • Внимателно исечете го вториот најлон на рабовите и набљудувајте како душекот полека ја добива својата форма. Отстранете го најлонот.

 • Почекајте 6 часа за душекот целосно да ја постигне својата форма.

Технички карактеристики
Bed Size Single Bed
Јадро Foam layers: polyurethane foam (Ecocell®), Springs layer: 100% polyurethane foam springs (Ecocell®),
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 cm
Гаранција 15 години
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Навлака Fabric: 96% polyester, 3% cotton, 1% cotton (silver coated fibers); Non-woven fabric: 100% polypropylene
Навлака која се пере Да
Цврстина средно

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка