Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

IMemory Silver Душек

IMemory Silver Душек
Photos
 • Видеа
 • Слики
IMemory Silver Душек IMemory Silver Душек IMemory Silver Душек IMemory Silver Душек IMemory Silver Душек IMemory Silver Душек
IMemory Silver Душек

SKU: 99-1000000688

Душекот iMemory Silver има иновативно јадро со различни степени на тврдост со што можете да ја прилагодите тврдоста според Вашите потреби.

IMemory Silver Душек

* Задолжителни полиња

Од 15.990,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Душек iMemory Silver

Потврд или помек душек? Со iMemory Silver ова веќе не претставува проблем!

Овој иновативен двостран душек има јадро од Ecocell® пена, кое е меко од едната страна и тврдо од другата страна. На тој начин, со едноставното превртување на душекот можете да ја прилагодите тврдоста на своите потреби. Ако по одреден период се премислите, едноставно свртете го јадрото од другата страна!

 • револуционерен 4 во 1 систем за максимална удобност
 • јадро со 3 зони за поголема потпора на телото и релаксација
 • комбинацијата со мемори пена е одлично решение за сите оние со болки во вратот или грбот
 • сребрени влакна проткаени во навлаката со што душекот е антиалергиски
 • навлаката се вади и може да се пере во машина на 60º
 • издржлив и долготраен со дури 15 години гаранција

од луѓето кои спијат на душекот iMemory Silver се особено задоволни со него.

* Извор: Истражување за Дормео iMemory Silver душек(n = 234)

Иновативен душек со јадро кое лесно може да биде превртено на тврдата или меката страна

Душекот iMemory Silver е составен од две јадра од Ecocell® пена:

 • Синото јадро овозможува потврда потпора и подобро се прилагодува на тежината на телото.
 • Портокаловото јадро овозможува помека потпора за телото и се прилагодува на тежината на телото до помал степен.

Дополнително, душеците со широчина поголема од 140 сантиметри се составени од две одделни јадра, што значи дека секој партнер може да ја адаптира својата половина од душекот според своите желби.

ПОЦВРСТА

ПОМЕКА

4 нивоа на цврстина достапни во само еден душек

Јадрото на iMemory Silver е составено од потврда и помека страна која едноставно може да ротира, додека прекривката со мемори пена овозможува максимална удобност. Сè што треба да направите е да го отворите патентот и да го наместите јадрото како што Вам ви одговара.

 • 1. Помалку тврдо

  Ова е помалку тврда опција на душекот погодна за лица со поголема телесна тежина.

 • 2. Средно тврдо

  Со едноставно вртење, јадрото станува средно тврдо погодно за оние кои спијат на страна.

 • 3. Тврдо

  Со вртење на средно тврдото јадро, добивате тврд душек погоден за спиење на грб.

 • 4. Многу тврдо

  Со вртење на тврдта страна и отстранување на прекривката со мемори пена, добивате особено тврд душек.

вие ја избирате цврстината

Совршено решение за двојки!

Двојните душеци се составени од една преслека за душек и две одделени јадра за душек, за партнерите да можат да го подесат степенот на тврдост според своите потреби.

iMemory Silver душекот овозможува соодветна ергономска потпора за целото тело

Прекривката со мемори пена ги намалува точките на притисок на телото во трите зони и овозможува соодветна ергономска потпора за вратот и главата, половината и нозете.

Надолжен пресек на iMemory Silver :

Душекот iMemory Silver овозможува спиење кое е термо-регулирано и анти-алергиски:

 1. патент
 2. внатрешно јадро
 3. 15 см. променливо јадр
 4. јадро со CleanEffect заштита
 5. Climalite преслеката и влакна со сребрена облога
 6. 2 см. Мемори пена во преслеката
 7. слој на анти-алергиски силиконски влакна
 8. 4 рачки за леснен транспорт и ротирање
 

многу тврдо

 

тврдо

 

средно тврдо

 

помалку тврдо

Дополнително, душеците со широчина поголема од 140 сантиметри се составени од две одделни јадра, што значи дека секој партнер може да ја адаптира својата половина од душекот според своите желби.

 • Јадро што може да се преврти

  Одберете го правилниот степен на тврдост на Вашиот душек! Едноставно ја отстранувате преслеката и го превртувате јадрото на помеката (портокалова) или потврдата (сина) страна.

 • iMemory пена

  Микро капсулите во iMemory мемори пената помагаат при регулација на температурата за време на спиењето, а памучните влакна обложени со сребро во преслеката од душекот штитат од бактерии и алергенси и помагаат да се зачува свежината на душекот. Токму затоа душекот iMemory Silver секогаш претставува вистински избор.

 • Climalite преслеката и влакна со сребрена облога

  Отворената ќелијна структура на јадрото и Climalite преслеката на душекот, чија ткаенина има исклучителна карактеристика лесно да се суши и да ја испарува влагата, гарантира дека местото за спиење ќе Ви биде суво и хигиенско.

 • Ecocell® јадро

  Отворената ќелијна структура на јадрото Ecocell® овозможува постојан проток на воздух. Влагата на тој начин се насочува на страна од душекот и Вие можете да спиете на суво и хигиенско место.

Природна анти-алергиска заштита

Медицинските истражувања докажаа дека среброто се вбројува помеѓу врвните заштитувачи од развој на микроби. Силните анти-статични својства на среброто ги држат алергенсите надвор од душекот и на тој начин гарантираат мирен сон без алергенси.

Без бактерии

Без влага

АНТИБАКТЕРИСКИ

СРЕБРО

Моќта на среброто над бактериите:

 1. Клеточните мембрани се дестабилизираат
 2. Дишењето е им е отежнато
 3. Спречување во хранењето
 4. Клеточната дела се инхибира

Душекот е погоден за:

 • сите, без разлика на омилената положба за спиењ
 • луѓето кои имаат болки во грбот, долниот дел од грбот и нозете, поради природата на нивната работа
 • тие што страдаат од алергии и астма
 • тие што имаат тенденција да се препотуваат, бидејќи среброто помага во спречувањето на појавата и развојот на нерпијатни миризби
 • тие што сакаат производ направен 100 проценти од разградливи материјали, и
 • сите што бараат место за спиење кое е анти-бактериско и анти-статичко

Материјал:

Прекривка:

 • Горен дел: 90% Полиестер (16% Climalite); 8% Вискоза; 1% Памук; 1% Полиамид (влакна со сребрена облога)
 • Горниот дел исполнет со 2см. iMemory пена (високоеластична пена)
 • Полнење: 100% Полиестер

Внатрешно јадро:

 • 70% Полиестер
 • 30% Памук

Јадро:

 • Ecocell® пена (PU пена)
 • Висина на јадро: 7.5 см. сина Ecocell® тврда пена; 7,5 см. портокалова Ecocell ® мека пена

Упатство за отворање на душекот:

Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 18 cm
Гаранција 15 години
Двострано јадро Да
Двојно јадро Да
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Ecocell®, Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака влакна обложени со сребро и climalite влакна
Навлака која се пере Да
Цврстина Прилагодлив, Мек, Малку тврд, Средно тврд, Тврд

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка