Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
Photo
Video

Јорган Бамбус изработен од природни бамбусови влакна кои дишат и ви овозможуваат чувство на свежина.

Bamboo Јорган
Од 5.290,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Јорган Бамбус изработен од природни бамбусови влакна кои дишат и ви овозможуваат чувство на свежина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во свежината во топлите ноќи со јоганот Бамбус

Почувствувајте ја свежината од бамбусовите влакна. Конечно, ќе можете спиете мирно и без потење во текот на топлите летни ноќи.

Јорганот Бамбус исполнет е со Бамбусови влакна и полнење со микровлакна Wellsleep® Advanced, кои ќе ви овозможат мекост и удобност.

Секогаш пријатна и свежа средина за спиење - дури и во најжешките летни ноќи!

Димензии на Јорганот Бамбус: 140x200см. и 200x200см.

Благопријатен јорган за вашата кожа

Бамбусовите влакна овозможуваат прозрачност и даваат пријатно чувство и свежина. Поради тоа:

 • овозможува пријатно и нежно чубство,
 • природно ја регилира температурата,
 • дејствува како природен дезодоранс,
 • содржи пектин кој ја смирува кожата,
 • делува антистатички и
 • отпорен е на бактерии и прашина.

Природно контролирање на телесната температура

Јорганот Бамбус погоден е за употреба во текот на целата година бидејќи бамбусовите влакна одлично се прилагодуваат на температурата:

 • кога е топло, се развлекуваат и овозможуваат дишење – со што јорганот ќе ве олади и ќе ви даде пријатно чувство,
 • кога е ладно, влакната се собираат и ја задржуваат топлината.

Уживајте во топлите летни денови во пријатна атмосфера со Јорганот Бамбус.

Јорганот Дормео Бамбус e соодветeн за:

 • сите кои сакаат пријатен и мек јорган
 • сите кои прекумерно се потат додека спијат
 • сите кои сакаат да спијат на природни материјали
 • оние кои страдаат од алергии
Технички карактеристики
Димензија 140 x 200 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% памук
Полнење 80% viscose (bamboo cellulose), 20% polyester (wellsleep® advanced micro fibres), 300gsm
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star