Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Clip Flex Летвички

Clip Flex Летвички
Photos
 • Видеа
 • Слики
Clip Flex Летвички Clip Flex Летвички Clip Flex Летвички Clip Flex Летвички
Clip Flex Летвички

SKU: 99-1000000705

Дормео Клип флекс летвичките за кревет се направени од брезово дрво. Обезбедуваат одлична поддршка на ‘рбетот и ергономска позиција на телото.

Clip Flex Летвички

* Задолжителни полиња

Од 3.290,00 ден. До
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Прилагодлива цврстина за ергономска положба на Вашето тело

Дормео Клип флекс се 28 флексибилни летвички од брезово дрво, прицврстени со гумени носачи.

Летвичките нудат бројни предности за ваша удобност:

 • Ги подобруваат комфорот, флексибилноста и ергономската позиција на телото додека спиете
 • Овозможуваат цврста поддршка на ‘рбетот
 • Овозможуваат одлично проветрување на душекот
 • Го продолжуваат векот на употребливост на душекот
 • Овозможува рамномерна распределеност на телесната тежина за оптимална позиција на спиење

И Вашиот душек може да „дише“

Човечкото тело создава влага додека е во состојба на сон. Од оваа причина, душекот треба да е поставен на основа која вентилира. Летвичките Клип Флекс го овозможуваат тоа и го проветруваат душeкот, сведувајќи ја влагата на минимум.

Димензии на спакувани Клип Флекс летвички во картонска амбалажа:

 • должина: 1150 мм.
 • широчина: 110 мм.
 • длабочина: 260 мм.

Летвичките Клип Флекс со широчина од 70 до 100 см. се соодветни за луѓе со телесна тежина до 120-130 кг.

Соодветни се за:

 • Сите Дормео душеци, од Екоцел или мемори пена
 • Продолжување на векот на употребливост на душекот
 • Оние кои страдаат од болки во ‘рбетот, бидејќи летвичките даваат одлична поддршка

Технички карактеристики
Димензија 70-100 см x 200 см
Дополнителни карактеристики Соодветно за кревети со шини по целата должина на креветот
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка