Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Renew Eucalyptus 6cm Над-душек 7 зони

Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.
Renew Eucalyptus 6cm Над-душек 7 зони
Од 6.990,00 ден. До
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо
Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Инстант преобразба на секој кревет

Дормео Рињу над-душекот со 7 зони ви нуди идеална поддршка и природна терморегулација. Ова е најудобното решение за спиење со зонска поддршка на телото. Едноставен начин на кој ќе ја претворите секоја површина во безбедна подлога за спиење.

Можете да го користите на секоја површина

 • дома
 • во викендичка
 • на патување

Мемори пена која целосно се адаптира на формата, тежината и топлината на вашето тело.

Слојот мемори пена дава целосна поддршка на вратот, грбот и главата. Овој материјал го ослободува притисокот и се прилагодува на обликот на вашето тело, нудејќи ви мирен сон во текот на целата ноќ.

7 зони за идеална удобност

Зоните на главата, вратот, лумбалниот дел, нозете и стапалата се дизајнирани за идеална удобност и зголемен проток на воздух преку специјалните канали; зоните на рамената и долниот дел од нозете се направени за да го намалат превртувањето во текот на спиењето.

Профилирани зони за нежна масажа

Благодарение на профилираната површина, вие добивате нежна масажа во текот на спиењето и зголемена циркулација на воздух низ душекот, со што се намалува топлината и влажноста.

Заедно со над-душекот добивате и подарок перница. Јадрото на перницата е направено од мемори пена. Формата е ергономска и во навлаката има Тенцел влакна кои што се природен терморегулатор.

Комбинација на мека мемори пена и Тенцел влакна за терморегулација

Навлаките на над-душекот и на перницата се направени од Тенцел влакна кои се природен терморегулатор. Тие се меки како свила, силни како полиестер, пријатни како лен, топлат како волна и апсорбираат исто како памукот - се што ви е потребно за мирен сон.

Материјал и технички карактеристики:

 • Јадро: мемори пена

Навлака:

 • Горна ткаенина: 70% лиоцел (Тенцел), 30% полиестер
 • Странична ткаенина: 100% полиестер (AirX System)
 • Долна ткаенина: 100% полиестер со нелизгачки точки

Перница:

 • Јадро: мемори пена
 • Навлака: 70% лиоцел (Тенцел), 30% полиестер
 • Внатрешна навлака: 100% полиестер
 • Димензии на перницата: 30x50см, 10/8 см висина
Технички карактеристики
Јадро Високоеластична полиуретанска пена (мемори пена)
Висина 6 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 7
Мемори пена Да
Навлака Горена навлака: 70% lyocell (Tencel®), 30% полиестер; Странична навлака: 100% полиестер (AirX System); Долна страна: 100% нелизгачки полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality