Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Silver-ion Contour Над душек

Silver-ion Contour Над душек
Photos
 • Видеа
 • Слики
Silver-ion Contour Над душек Silver-ion Contour Над душек Silver-ion Contour Над душек Silver-ion Contour Над душек Silver-ion Contour Над душек
Silver-ion Contour Над душек

SKU: 99-1000034403

Наддушекот од Дормео Силвер Ион Контур е специјално направен за многу поудобен сон. Тој го претвора вашиот душек во идеална средина за спиење за само миг.

Silver-ion Contour Над душек
Од 4.990,00 ден. До
4.190,00 ден. Клуб 5*
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Спијте удобно со наддушекот на Дормео Силвер Ион Контур

Овој наддушек е одлично решение за гостите кои ќе останат да преспијат кај вас и за сите оние кои сакаат удобна и здрава околина. Тој има 2 см специјализиран пирамидален профил на горниот дел кој ви дава чувство на мекост и истовремено обезбедува максимална удобност подеднакво дистрибуирајќи ја телесната тежина. Поради својата површина, наддушекот ви дава чувство на нежна масажа додека спиете и ја зголемува циркулацијата на воздух, намалувајќи ја температурата и влажноста.

Соодветна поддршка и удобен сон во средина без бактерии каде и да одите

Дормео Силвер Ион Контур над-душекот е корисен во секој дом, хотелска соба, студентски дом или приколка. Тој е идеално решение за секој кој сака да има пријатен сон во екстремно удобна и чиста околина за спиење.

Јадрото е направено од 5 см екоцел пена која идеално одговара на формата на вашето тело и се вклопува со телесната температура, со цел да обезбеди:

 • зголемена удобност и мекост
 • подршка која го намалува притисокот.

Меката навлака има CleanEffect заштита која ви обезбедува чиста, анти-бактериска средина без непријатни мириси. 3D Airmesh технологијата ви обезбедува подобра циркулација на воздухот за свежа и сува средина за спиење.

Вертикалната перфорација низ целото јадро овозможува подобра вентилација, додека пак трите зони на удобност ви даваат ортопедска поддршка на вратот, грбот и колковите за удобен сон без болки во телото.

 • За секое домаќинство во кое често доаѓаат гости да преноќат
 • За семејства со мали деца - одличен како подлога на која може да си играат вашите деца заштитени од ладните подови
 • За сите оние кои спијат на неудобни каучи
 • За оние кои сакаат да го подобрат спиењето на старите душеци
 • За студенти
 • За вежбање на подот
 • За кампување и за оние кои често патуваат
 • За оние кои патат од алергии
Технички карактеристики
Јадро Ecocell®
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 3D airmesh ткаенина
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка