Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Air Pure Навлажнувач

Air Pure Навлажнувач
Photos
 • Видеа
 • Слики
Air Pure Навлажнувач Air Pure Навлажнувач Air Pure Навлажнувач Air Pure Навлажнувач
Air Pure Навлажнувач

ID: 105919514 | SKU: 1000095243

Со новиот навлажнувач на Дормео ќе имате чист воздух, поздрава средина и исклучителна удобност. Конечно може да се збогувате со крвавењето од носот, синусите, испуканите усни и сувата кожа.

Air Pure Навлажнувач
2.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Подобрете го вашето здравје

Dormeo Air Pure - навлажнувачот на воздух ќе направи голема разлика и вие ќе изгледате и ќе се чувствувате поздраво. Релативната влажност на воздухот многу влијае на тоа колку удобно се чувствуваме во нашиот дом. Сувиот воздух може да предизвика сува кожа, блокирање на синусите, суво грло, иритција и крвавење од носот, сува кашлица и испукани усни.

Ултрасоничниот навлажнувач на воздух со ЛЕД светло е многу тивок, благодарение на интегрираниот дизајн со кој не се се создава бучава. Навлажнувачот на Дормео е лесен, па така вие ќе може да го користите во секоја соба од вашиот дом. Исто така има систем за контрола на допир со кој на едноставен начин ќе може да ја контролирате влажноста на воздухот.

Зголемената влажност го подобрува квалитетот на вашиот живот

Навлажнувачот на Дормео е иновативно решение кое може да ја зголеми влажноста во една соба или пак во целиот дом. Ова не само што ќе ви помогне да се чувствувате одлично, туку исто така ќе има позитивно влијание врз вашето здравје.

За максимална удобност и здравје, релативната влажност на воздухот треба да е околку 45%. Вие може да го постигнете тоа со новиот навлажнувач на Дормео. Влажноста на воздухот е агент за природно влажнење на воздухот и помага при намалување на различни здравствени проблеми. Dormeo Air Pure - навлажнувачот на воздухот ќе ви го олесни дишењето за време на настинка.

Уживајте во чувството на топлина во вашиот дом

Доколку влажноста на воздхот е ниска, тогаш вие ќе чувствувате дека воздухот е поладен од колку што навистина е. Затоа со навлажнувачот на Дормео вашиот дом ќе биде потопол.

Соодветен е за:

 • Луѓе кои страдаат од астма, алергии, синуситис
 • Оние кои се чувствителни на сув воздух, кој им ја суши кожата, ги испукува усните, ги иритира очи и грлото
 • Освежување на кујната, спалната, дневниот престој
 • Канцеларии во кои има поголем број компјутери
 • Простории каде се пуши
 • Простории полни со дрвен мебел и обложени со дрвен под или паркет
 • Места каде се складира електронска опрема (TV, компјутер, радио, микробранова печка)
 • Зимска сезона, кога го загреваме домот

Технички карактеристики
Дормео програма дневна соба

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка