Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Air Feel Duo Перница

Air Feel Duo Перница
Photos
  • Видеа
  • Слики
jastuk air feel duo air feel duo jastuk duo air feel jastuk jastuk airx sustav jastuk reverzibilni air feel jastuk 2 načina spavanja
Air Feel Duo Перница

ID: 106001614| SKU: 1000126090

Специјален дизајн со петентираната Octaspring® технологија, создаден да се прилагоди на вашата индивидуална положба на спиење и да ви ја даде поддршката која ви е потребна за мирен сон.

Залиха: 5
2.990,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

За неверојатно мирен сон

Специјално направена за индивидуална удобност, Air Feel Duo перницата од Дормео има 2 поддршки па затоа вие можете да ја одберете онаа (поцврста или помека) која е идеална за вас.

Уникатниот Octaspring® дизајн се прилагодува на вашата положба на спиење

Air Feel Duo перницата од Дормео има две Оctaspring® цевки кои се иста висина но се направени од различни материјали и се со различна цврстина.

Помеката Octaspring® цефка е направена од мека мемори пена која е идеална за оние кои спијат на стомак, додека пак поцврстата е направена од Ecocell® пена која се препорачува за оние кои спијат на страна и на грб.

Нуди оптимална поддршка на вратот и главата

Оваа уникатна перница ви го нуди оптималното ниво на удобност и висината која е идеална за вас.

AirX System за дополнителна циркулација на воздух

Air Feel Duo перницата има AirX System инкорпориран на страните од навлаката за поголема циркулација на воздух и почиста средина за спиење.

Антибактериски третман за заштита од прашински грини

За дополнителна заштита од прашински грини, во перницата е додаден и CleanEffect® антибактериски третман.

Се пере во машина

Извадете ги Octaspring® цевките и ставете ја перницата во машина за перење на 40°C.

Технички карактеристики
Можност за регулирање на висината Да
Тип на перница анатомска
Јадро 100% полиестер ("featherfeel" микрофибер), полиуретанска пена (Ecocell®) пружина, високоеластична полиуретанска пена (пружина од мемори пена)
Анти-бактериски третман Да
Димензија 40 x 60см.
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (AirX System)
Се пере во машина 40°C

Препорачани производи

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка