Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Eucalyptus Класична перница

Новата Еукалиптус Класична перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Eucalyptus Класична перница
1.890,00 ден.
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новата Еукалиптус Класична перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Нова Еукалиптус класична перница од Дормео

Новата Еукалиптуас перница од Дормео е 100% хипоалергена. Навлаката е направена од природни Тенцел влакна кои ви нудат свежа и сува средина за спиење секоја ноќ.

 • 100% природни Тенцел влакна, направени од Еукалиптус
 • Термо регулација
 • Природни хипоалергени карактеристики
 • Регулирање на висината на перницата
 • Достапна во класична и анатомска форма

Еукалиптус перницата е дизајнирана со природен, хигиенски, удобен сон

Навлаката на новата перница е направена од 100% природна мешавина на Тенцел и памук.

Јадро од мемори пена за идеална удобност

Мемори пената идеално се оформува околу вашата глава и врат и се прилагодува на вашите потреби, за релаксиран и удобен сон. Јадрото на перницата е вертикално перфорирано за подобра вентилација што ви обезбедува долготрајна свежина.

Дрво
Пулпа
Тенцел
Производ

Природните Тенцел влакна се направени од дрвото Еукалиптус.

50% поголема апсорбција
Производството на Тенцел материјалот е еколошко затоа што се употребува многу малку енергија и вода. Тенцелот е 100% органски материјал кој целосно се разградува.
Биоразградлив
Мек како свила
Силен како полиестер
Ладен как платно
Топол како волна
Апсорбира повеќе од памукот

Благодарение на овој револуционерен материјал, растот на бактериите е намален на природен начин, без дополнителни хемикалии, за удобен, пријатен сон.

КОЛКУ Е СТАРА ВАШАТА ПЕРНИЦА?

Дали имате болки во главата и вратот наутро? Вашата стара перница ја изгубила формата и сега веќе не се чувствувате удобно додека спиете на неа. Старите перници содржат бактерии, милиони прашински грини и мртви клетки од вашата кожа - тие воопшто не се безбедни за вашето здравје!

Затоа, ние препорачуваме перниците да се менуваат на секои 2 години! Дормео ви ја претставува најновата перница од природни материјали!

Дополнителни информации

Сува и свежа средина за спиење

Тенцел влакната ви обезбедуваат сува и свежа средина за спиење. Благодарение на терморегулациските карактеристики кога е ладни овие перници ве топлат, а кога времето е топла - ви даваат свежина. Овие влакна се чисти со природни хипоалергени карактеристики, одлична апсорпција на влага, намалување на развојот на бактериите, влагата и прашинските грини.

Регулирајте ја висината на перницата согласно вашите желби

Новата Еукалиптус перница ви дава максимална поддршка на вратот и главата додека спиете, без оглед на положбата. Имате можност да ја регулирате висината на перницата - едноставно отворете го патентот и извадете дел од полнењето.

Се пере во машина на 40 °C

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро 50% lyocell (Tencel®), 50% полиестер (Wellsleep® микро влакна)
Димензија 50x70 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер (softdream микро влакна)
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка