Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Calipso Постелнина

Calipso Постелнина
Photos
 • Видеа
 • Слики
Calipso Постелнина Calipso Постелнина Calipso Постелнина Calipso Постелнина Calipso Постелнина
Calipso Постелнина

SKU: 99-1000052499

Разубавете ја вашата спална соба со новата модерна постелнина со живи бои „нацртани“ со четка. Со оваа постелнина добивате 4 разлчни изгледи. Достапна во кафеаво-портокалова и сино-сива боја.

Од 1.290,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Освежете ја спалната соба со нови и свежи бои

Дадете ѝ модерен изглед на вашата спална соба со новата модерна Dormeo Calipso постелнина која изгледа како да е ишарана со четка во две атрактивни комбинации кафеаво-портокалова и сино-сива. Совршена за да ја освежите и разубавите вашата спална соба.

Четири изгледи на една постелнина

Не само тоа - исто така ќе добиете четири различни изгледи со само една постелнина. Овој сет има модерен дезен на едната страна на навлаките на перницата и на јорганот и една боја од другата страна. Ова значи дека дека ќе имате:

 1. Интересен дезен на едната страна од навлаките на перницата и на јорганот.
 2. Една боја на другата страна од навлаките на перницата и на јорганот.
 3. Дезен на навлаката на перницата и една боја на навлаката на јорганот.
 4. Една боја на навлаката на перницата и дезен на навлаката на јорганот.

Материјалот содржи памук и затоа е мазен и долготраен

Calipso постелнината содржи памук (52% памук, 48% полиестер) за долотрајност и пријатно чувство на мекост.

Лесно се менува

Практично затварање на постелнината со копчиња на затварање на преклоп на навлаката на перницата па така менувањето на постелнината ќе биде исклучително лесно.

Лесен начин на одржување

Calipso постелнината е совршена за оние кои сакаат постелина која лесно се одржува и не треба да се пегла. Се пере во машина за алишта на 40°C.

Наменети се за:

 • За луѓето кои уживаат во светли, романтични дизајни
 • Луѓето кои сакаат природни материјали
Технички карактеристики
Димензии на перница 50x70 cm
Дормео програма спиење
Достапни бои кафеава, сина
Материјал памук
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка