Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Symphony Постелнина

Symphony Постелнина
Photos
 • Видеа
 • Слики
Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина Symphony Постелнина
Symphony Постелнина

SKU: 99-1000035307

Прекрасна постелнина со дизајн со точки достапна во 4 комбинации на бои и направена од 100% памук.

* Задолжителни полиња

Од 2.690,00 ден. До
1.590,00 ден. Клуб 5*
Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Мека, пријатна и модерна постелнина во која ќе уживате секоја ноќ

Минималистична, но топла и модерна - Дормео Симфони постелнината ќе ја освежи вашата спална соба благодарение на светлите бои во комбинација со точки од темна до светло сива боја. .

Од едната страна оваа постелнина има шари, а од другата е еднобојна.

Квалитетен памук

Оваа постелнина е направена од 100% памук, благодарение на што изгледа одлично, многу е мека и може да ја користите долги години. Природниот материјал кој дише е идеален за сите оние кои имаат чувствителна кожа.

Едноставна за одржување и неверојатно мека

Поради материјалот од кој е изработена, оваа постелнина е неверојатно мека и едноставна за одржување.

Патент за поедноставно местење

Навлаките за јорган и перница од Дормео Симфони постелнината имаат патент кој ви овозможува поедноставно местење.

Можете да изберете и друга боја: виолетова, зелена или сина.
 • Оние кои сакаат светли бои
 • За заштита на сите видови на ќебиња и перници
 • Специјално дизајнирана за Дормео ќебињата и перниците
 • Сите оние кои имаат чувствителна кожа
 • Одличен подарок за секого
Дополнителни информации

Let Soft, Cozy and Modern Bedding Pamper you Every Night

 

Minimalistic yet warm and modern – Dormeo Symphony bedding set will refresh your bedroom with its bright and vivid colors combined with cute dots transiting from dark to light grey. Designed to lighten up your bedding even in rainy days.

For more variety, Bedding set Symphony is adorned with graphic design on one side, and plain on the other side.

Breathable Cotton

Due to 100% cotton composition, this bedding looks great, feels soft, and wears well for years. Natural material that breathes is great for everyone with sensitive skin and those who want to enjoy the natural softness of cotton for a restful sleep.

Special treatment for easier care and soft touch

Thanks to the special treatment, this bedding provides enhanced softness, a smooth touch and more effective washing performance.

How it works

Easy closing with a zipper

Beautiful Dormeo Symphony bedding set is sewn to match Dormeo blankets and pillows, maintaining their shape and delivering you comfortable, sound sleep. Pillow and blanket cases have practical zipper closure that makes making your bed much easier.

Dormeo Symphony bedding is part of Symphony collection and so can be perfectly matched with fitted sheet, carpet, decorative blanket, cushion, lamp and bath towels.

Available in four colours: violet, blue, green and beige.

Who is it for?

 • People who like clean design and vivid colors
 • Protection of all types of blankets and pillows
 • Specially designed for Dormeo blankets and pillows
 • Everyone who want to experience the softness of 100% natural cotton
 • Everyone with sensitive skin
 • It is also a perfect gift idea for newlyweds, parents, couples 
Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики со патент
Дормео програма дневна соба
Достапни бои беж, виолетова, зелена, сина
Материјал памук
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи 1 рецензии

1 производ(и)

5

1 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка

Review by violeta

07.10.2016

karicka
kolku kosta da se obnovi karticka ve molam za odgovor

1 производ(и)