Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Light Ќебе/прекривка

Light Ќебе/прекривка
Photos
  • Видеа
  • Слики
Light Ќебе/прекривка Light Ќебе/прекривка Light Ќебе/прекривка Light Ќебе/прекривка Light Ќебе/прекривка
Light Ќебе/прекривка

SKU: 99-1000069348

2 во 1 дизјнирана прекривка или лесно и удобно ќебе. Покријте се со ова лесно, пријатно и функционално ќебе. Интересен дизајн и мазни рабови кои нудат ефект на ладење. Антибактериски третман против непријатни миризби.

Од 1.290,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Совршено за топлите летни ноќи

Дормео Light ќебето е лесно, пријатно и функционално ќебе и е совршената прекривка која ќе ви помогне да се изладите во топлите летни ноќи - користете го за време на топлите денови или додадете го како прекривка за време на постудениот период.

Специјален дизајн кој создава ефект на ладење

Нежниот дизајн со дупки нуди ефект на ладење кој ќе ви овозможи мирен сон во текот на топлите периоди од годината.

Совршено за декорација

Со својот едноставен, но исклучителен дизајн ќе може да го искористите да ги разубавите креветот или софата.

Антибактериски третман против непријатни миризби и микроби

Антибактерискиот третман ќе го контролира и спречува развојот на бактерии кои предизвикуваат непријатни миризби.

Чувството на тукушто испрани алишта кое сите го обожаваат

Материјалите кои се третирани со третмани против микроби го создаваат и одржуваат чувството на тукушто испрано. Кога редовно го користите, тоа драстично може да го намали бројот на перења и вие ќе заштедите време и пари.

Класична комбинација на бои

Од едната страна ќебето е во сива боја, а од другата страна е бело. Ова ќебе има класичен изглед за да може да одговара на секаков ентериер.

Се пере во машина за лесно одржување

Дормео Light ќебето се пере во машина за лесно одржување и максимална хигиена.

Достапно во 3 различни димензии

Ќебето е достапно во три димензии (140 x 200 см / 200 x 200 см / 220 x 240 см).

2 во 1 дизјнирана прекривка или лесно и удобно ќебе

  • Прекивката може да се користи како дизајнирана прекривка за кревет – прекривката е со две лица (од едната страна е во сива а другата страна е во беж боја) и е одлична за секоја спална соба. ( и секако одговара со сите Дормео постелнини)
  • Или може да се користи како лесно и удобно ќебе со разладувачки ефект и дизајн (специјален штеп кој што озовможува разладувачки ефект ) и ја прави пријатна за користење и кога е потопло.
Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Димензија 140x200 / 200x200 / 220x240 cm
Дормео програма дневна соба
Полнење Полиестер 100gsm (вклучува материјал за ладење)
Се пере во машина 30°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка