Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
 • 100% Безбедно купување
 • Вистински избор
 • Плаќање на рати

Sleep Sensation Сет јорган и перница

Sleep Sensation Сет јорган и перница
Photos
 • Видеа
 • Слики
Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница Sleep Sensation Сет јорган и перница
-50%
Sleep Sensation Сет јорган и перница

SKU: 99-1000071703

Уживајте со сензационалниот сет од јорган и перница со 2 страни. Едната страна е мазна за пријатно и удобно спиење, додека на другата страна се наоѓаат 3D коцкички кои овозможуваат блага масажа на лицето и вратот. Единечниот сет се состои од јорган 140x20см. и една перница, додека двојниот сет се состои од јорган 200x200см. и две перници.

Специјална понуда со 50% ПОПУСТ!

* Задолжителни полиња

Редовна цена: 3.380,00 ден.


Специјална цена: 1.690,00 ден.

Јавете ни се на 02 3094-552
Детали за производот

Спијте удобно благодарение на Wellsleep® микровлакна

Мек, лесен и удобен јорган исполнет со Wellsleep® микровлакна кои овозможуваат одлична терморегулација, односно минимално впивање на влага, со што го прави одличен за оние кои прекумерно се потат додека спијат. Овој сет е совршена замена за јорганите и перници поленти со перја. Иновативните материјали и можноста за машинско перење на 60°C, го прават овој сет идеален за оние кои страдаат од астма и алергии.

Полнењето со иновативните Wellsleep® микровлакна обезбедува дополнителен волумен и дава чувство на извонредна мекост.

 • Идеално опкружување за мирен и здрав сон
 • Обезбедуваат совршена удобност

Специјална перница со две лица, за мирен сон или за блага масажа

Перницата Sleep Sensation е дизајнирана така што овозможува две функции. Едната страна е проткаена со 3D коцкички кои даваат чувство на блага масажа додека другата страна се состои од мазна површина која овозможува нежно и смирувачко чувство додека спиете. Во двата случаи имате освежувачко и чисто опкружување за добар сон.

Лесен и удобен јорган за сите 4 годишни времиња

Dormeo Sleep Sensation јорганот се состои од мека ткаенина која е проткаена со квадратчиња за максимална мекост и притоа совршено да одговара со перницата. Со оглед дека Wellsleep® микровлакната го прават Sleep Sensation сетот лесен и удобен, се препорачува на лица кои прекумерно се потат додека спијат. Во споредба со памукот, впиваат и до 50% повеќе влага.

Овие микровлакна се исклучиво лесни и даваат чувство како да спиете на облаци.

Wellsleep микровлакна за совршен сон

 • Нежни како свила
 • Цврсти како полиестер
 • Природно затоплуваат како волна
 • Впиваат повеќе од памук
 • Може да се пере на 60°C

Dormeo Sleep Sensation сетот е наменет за:

 • Лица кои прекумерно се потат
 • Лица кои страдаат од астма и алергии
 • Оние кои сакаат мирен и удобен сон
 • Лица кои сакаат мек и удобен јорган и перница

Перницата ви овозможува потпора на вратот и грбот додека спиете. Соврше е за сите положби на спиење: на стомак, на грб или на страна.

Овој сет е вистински избор за сите оние кои сакаат перници со класичен облик и меки и удобни јоргани. Извонредно пријатни и удобни и ви овозможуваат да се опуштите и да спиете како бебе.

Димензии:

 • Единечен - 1 x перница 50x70 см. и јорган 140x200 см.
 • Дупол - 2 x перници 50x70 см. и јорган 200x200 см.
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка