Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Siena Light Јорган

Photo
Video

Siena Duvet Light од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност.

Siena Light Јорган
Од 2.290,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Siena Duvet Light од Дормео е идеален за сите оние кои имаат загреани спални или пак во текот на спиењето им е многу топло. Овој одличен јорган му овозможува на вашето тело да дише, давајќи ви чувство на свежина и удобност.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чувствувајте се свежи со најновиот јорган од Дормео - Duvet Light

Велслип микровлакната се многу понапредни од обичниот полиестер и се покажа дека имаат навистина широка примена и функција. Тие имаат одлични термални карактеристики и се многу удобни на допир. Овие микровлакна имаат минимална можност за апсорбција на влага, што ги прави отпорни на дамки. Нивната уникатна структура создава воздушни џебови кои му даваат дополнителен волумен на овој јорган. Тој ви овозможува да се чувствувате свежо, а вашето тело да дише слободно.

Најголема удобност во спиењето

Јорганот од Дормео - Siena Duvet Light е идеален за оние кои се склони кон алергии и мора да ги перат јорганите редовно, затоа што овој јорган се пере во машина на 60C.

Димензии: 140x200см. 200x200см.

  • Оние кои живеат во добро изолирани топли простории и имаат проблем со спиење.
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака Softdream микровлакна
Полнење Wellsleep® Advanced
Се пере во машина 60°C
Сезона лето

Рецензии од купувачи 4 рецензии

5

4 рецензии

4 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

laiminga

www.dormeo.lt

03.3.2017

одличен
Одличен е! Пресреќна сум што купив токму Сиена Јорган!

Eva

www.dormeo.sk

25.10.2016

Лесно ќебе, пријатно на допир. Го препорачувам.

Kami

www.topshop.cz

22.8.2016

Препорачувам!
Ние и двајцата го имаме, како и нашиот син. Сите сме задоволни. Ја имаме дуплата димензија. Го переме редовно и го сушиме во машина за сушење - ја задржува својата форма. Го имаме веќе две години.

Tibor

www.dormeo.hu

30.9.2015

ИДЕАЛЕН
ОДЛИЧНО! Токму денес го потврдив тоа! Се истуширав и легнав, но не забележав дека прозорецот бил отворен речиси до полноќ! Воопшто не ми беше ладно. Ви благодарам, Дормео.

4 производ(и)