Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*
  • 100% Безбедно купување
  • Вистински избор
  • Плаќање на рати

Symphony Чаршаф

Symphony Чаршаф
Photos
  • Видеа
  • Слики
Symphony Чаршаф Symphony Чаршаф
Symphony Чаршаф

SKU: 99-1000038575

Мек и свиленкаст чаршаф со ластик направен од 100% памук.

Од 1.290,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Детали за производот

Разубавете го вашиот кревет со високо-квалитетен чаршаф.

Квалитетни чаршафи можат да помогнат да имате мирен и удобен сон. Дормео Symphony Чаршафот со ластик е направен од мек перкал памук со свиленкаст, мат финиш.

Чаршафот има ластик од страните за полесно да го наместите.

Високо-квалитетен чаршаф

Поради тоа што е изработен од 100% памук, чаршафот изгледа одлично, мек е и трае со години. Природните материјали кои лесно се проветруваат се одлични за сите со чувствителна кожа и за оние кои сакаат мекост во креветот.

Посебен третман за полесна грижа и мекост. Благодарение на посебниот третман, овој чаршаф нуди зголемена мекост и долготрајност.

Дормео Symphony Чаршафот е дел од Symphony линијата и одлично одговара со Постелнината, Тепихот, Ќебето и Ламбата на допир.

Достапен во сива боја.

Достапни димензии: 90x200, 160x200 и 180x200 см.

  • Сите кои сакаат едноставен дизајн со живи бои
  • Специјално дизајниран за Дормео Symphony Постелнината
  • Секој кој сака да ја искуси мекоста на 100% памук
  • Секој со чувствителна кожа

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Има ластик на рабовите.
Дормео програма спиење
Достапни бои сива
Материјал памук
Се пере во машина 40°C

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Оценка