Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Walkmaxx Comfort 2.0 Домашни папучи

Photo
Video

Новите Comfort домашните папучи од Вокмакс ја намалуваат болката во вашите стапала и зглобови и придонесуваат вие повторно да почнете стабилно и удобно да чекорите. Тие имаат заоблен ѓон, специјални лепенки за уште поголема удобност и се изработени од високо квалитетни материјали.

Walkmaxx Comfort 2.0 Домашни папучи
Од 1.490,00 ден. До
990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
  • Кратко инфо
  • Детали за производот
  • Технички карактеристики
Кратко инфо

Новите Comfort домашните папучи од Вокмакс ја намалуваат болката во вашите стапала и зглобови и придонесуваат вие повторно да почнете стабилно и удобно да чекорите. Тие имаат заоблен ѓон, специјални лепенки за уште поголема удобност и се изработени од високо квалитетни материјали.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Повисоко ниво на удобност

Овие домашни папучи се дизајнирани со цел да ви се понуди вам најголемата можна удобност во движењето. Заоблениот ѓон обезбедува природно движење со кое тежината се распределува рамномерно а притисокот преминува од најчувствителните делови како што се зглобовите, на мускулите. Меката пена во самата влошка го апсорбира ударот и дополнително го ослободува притисокот од стапалата и зглобовите. Сето ова може да ја намали болката во стапалата, да го подобри држењето на телото и да го намали отекувањето на стапалата.

Најлесен начин на чекорење

Благодарение на лепенката, новите домашни папучи од Вокмакс одлично се прилагодуваат на стапалото. Тие се многу лесни и ви овозможуват да можете да поминете подолг временски период на нозе. Одберете помеѓу елегантната црна и кафена боја.

Технички карактеристики
Вокмакс линија Comfort
Достапни бои кафеава, црна
Достапни големини 36-46
Заоблен ѓон Да
Материјал: Ѓон ЕВА гума
Материјал: Влошка Други материјали
Материјал: Горен ѓон (во однос на ѓонот) микрофибер, фелт

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star