Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Одличен масажер за опуштање на индивидуални мускулни групи и стимулација на циркулацијата. Уживајте во вибрациите во комбинација со пријатната топлина и точките на притисок.

Wellneo Shiatsu Масажер
8.990,00 ден.
6.990,00 ден. Клуб 5*
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Одличен масажер за опуштање на индивидуални мускулни групи и стимулација на циркулацијата. Уживајте во вибрациите во комбинација со пријатната топлина и точките на притисок.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Wellneo 2во1 Shiatsu Масажер

Одличен масажер за опуштање на индивидуални мускулни групи и стимулација на циркулацијата. Уживајте во вибрациите во комбинација со пријатната топлина и точките на притисок.

Масажата е многу ефикасна форма на терапија за ослободување од стрес и опуштање на мускулите во целото тело.

Со најновиот производ од Wellneo добивате Shiatsu масажа која е неверојатно искуство. Ваквиот вид на масажа е со потекло од Јапонија и претставува всушност употреба на ритмички притисок со прстите за стимулација на “чи“ (животната енергија), ослободување од стресот и напнатоста.

Shiatsu масажата се користи веќе илјадници години и се користат истите меридијани и точки како и во акупунктурата. Револуционерниот масажер од Wellneo ви нуди масажа со нежен и природен допир, исто како да ве масира професионален терапевт.

Wellneo 2во1 Shiatsu масажерот нуди неколку опции - може да делува на долниот дел од грбот, горниот дел или на цел грб. За затоплување во текот на масажата, притиснете го копчето “heat” на далечинскиот управувач и ќе се вклучи црвената сијаличка.

 • Намалете ја болката и вкочанетоста во грбот
 • Shiatsu масажа на цел грб и рамената
 • Терапија со загревање
 • 4 Shiatsu ролери
 • 3 прилагодливи зони: горен дел на грбот, долен дел или цел грб
 • Опција за автоматско исклучување по 15 минути
 • Едноставно чистење
 • Удобен материјал
Технички карактеристики
Димензија 65 x 35,5 / 44 x 11см.
Дополнителни карактеристики Волтажа: AC100-240V, 50-60Hz, DC12V/2000mA; Моќност: 24W
Материјал пена, полиестер
Тежина 5,25 кг

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

 
1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star
Quality