0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Biotos Течен детергент за алишта

Photo
Video
-20%

Biotos течниот детергент со пробиотици е целосно природен без да ги оштетува алиштата или здравјето и животната средина. Се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис. Едно шише е доволно за до 50 перења.

Biotos Течен детергент за алишта

Редовна цена: 990,00 ден.


Специјална цена: 790,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Biotos течниот детергент со пробиотици е целосно природен без да ги оштетува алиштата или здравјето и животната средина. Се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис. Едно шише е доволно за до 50 перења.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најдобрата нега за вашите алишта

Biotos течниот детергент со пробиотици е целосно природен без да ги оштетува алиштата или здравјето и животната средина. Се состои од природни и биоразградиви материјали кои не се штетни по вашето здравје или окружувањето, и содржи пробиотици – бактерии кои ги елиминираат патогенските бактерии и спречуваат лош мирис. Едно шише е доволно за до 50 перења.

Еколошки начин на перење

Ние ги соеднивме природата и науката и го создадовме најдобриот течен детергент. Тој се состои од органски, природни и биоразградливи состојки. Не содржи фосфати или некој други штетни материи и ги прави вашите алишта совршено чисти и меки, без да додавате дополнително омекнивач. Овој детергент е тестиран и препорачан од алерголози и дерматолози.

Добар е за вашето здравје и околината

Покрај тоа што е  природен и безбеден за вашето здравје, Biotos исто така содржи пробиотици – бактерија која го враќа природниот микробиолошки баланс и создава миркофолра која е безопасна за луѓето. Оваа бактерија обично може да се најде во нашето опкружување па дури и кај нашите тела  елиминира непријатни мириси  и ги отстранува нивните причинители. Во исто време, таа носи чувство на свежина и микробиолошка заштита во времетраење до 8 дена.

Biotos – за безбеден и здрав дом

Многу производи за чистење кај домаќинствата содржат штетни хемикалии кои ја уништуваат природната микрофлора во нашите домови. Како последица, тоа може да влијае врз нашиот имунитет и да станеме подложни на разни инфекции, да се јават алергии и да се соочиме со други здравствени проблеми. За да ги чуваме нашите домови да бидат  чисти и здрави  ние мораме да користиме еколошки производи за чистење со пробиотици. Таквите производи се подеднакво ефективни како и регуларните средства за чистење во однос на нечистотиите и исто така прават нашиот дом да биде поздрав и побезбеден.

 

Дополнителни информации
Количество:1,5л.
Технички карактеристики
Дополнителни информации Количество:1,5л.

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star