КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Biotos Средство за тоалетни површини

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Biotos средството за тоалетни површини со пробиотици нуди безбеден, еколошки и ефективен начин на чистење тоалети. Тој е направен од природни и биоразградиви материјали, кои не се штетни за вашето здравје и животна средина, и содржи пробиотици – бактерија која ги елиминира патогенските бактерии и спречува појава на лош мирис. Biotos нуди микробиолошка заштита до 8 дена.

Biotos Средство за тоалетни површини
490,00 ден.
Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

  • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Biotos средството за тоалетни површини со пробиотици нуди безбеден, еколошки и ефективен начин на чистење тоалети. Тој е направен од природни и биоразградиви материјали, кои не се штетни за вашето здравје и животна средина, и содржи пробиотици – бактерија која ги елиминира патогенските бактерии и спречува појава на лош мирис. Biotos нуди микробиолошка заштита до 8 дена.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Чист тоалет без било каква бактерија

Biotos чистачот за тоалети со пробиотици е еколошка течност за чистење која се состои од  органски биоразградиви состојки  кои ефективно ги отстрануваат нечистотиите, се спречува каменец и остатоци од вода, и елиминира непријатни мириси и нивната причина. Тој не содржи било какви штетни хемикалии кои би можеле да ја нарушат животната средина и се безбедни за нашето здравје.

Чисто и безбедно домашно опкружување

Ние ги споивме науката и природата и го одбравме најдоброто за да го создадеме Biotos чистачо. Тој се состоит на тоалети. Тој во целост се состои од природни и биоразградиви  состојки и не содржи фосфати, хлорин, бои или други агресивни состојки. Благодарение на пробиотиците, тој исто така ја  збогатува природната микрофлора  кај цевките и го одржува микробиолошкиот баланс.

Додадени пробиотици за природна бактериолошка заштита

Покрај тоа што е  безбеден за вашето здравје Biotos чистачот на тоалети исто така содржи пробиотици т.е. бактерии кои ја враќаат природната микробиолошка рамнотежа и  создаваат микрофлора која не е штетна за луѓето. Оваа бактерија обично може да се најде кај телата на луѓето и нашето окружување и поради тоа нема никаков негативен ефект врз нас. Пробиотиците се природни бактерии кои создаваат природен одбранбен штит од патогенски бактерии и го спречува нивното ширење.

Biotos – За безбеден и здрав дом

Многу производи за чистење кај домаќинствата содржат штетни хемикалии кои ја уништуваат природната микрофлора во нашите домови. Како последица, тоа може да влијае врз нашиот имунитет и да станеме подложни на разни инфекции, да се јават алергии и да се соочиме со други здравствени проблеми. За да нашите домови бидат  чисти и здрави  ние мораме да користиме еколошки производи за чистење со пробиотици. Таквите производи се подеднакво ефективни како и регуларните средства за чистење во однос на нечистотиите и исто така прават нашиот дом да биде поздрав и побезбеден.

Дополнителни информации
Количество: 750мл.
Технички карактеристики
Дополнителни информации Количество: 750мл.

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star