КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Chillmax Голема подлога за разладување

Photo
Video

Уживајте во свежината и удобноста ова лета, со Chillmax™ Големата подлога за разладување, со која ќе спречите прегревање додека спиете, одморате, додека возите, вежбате или работите. Подлогата е полнета со Chillmax™ гел кој реагира на температурата на телото и ја повлекува топлината од телото. Користете ја врз перницата, креветот, како и додека возите или вежбате. Лесно се чисти, пакува и транспортира.

Chillmax Голема подлога за разладување
1.490,00 ден.
Stock: 1
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во свежината и удобноста ова лета, со Chillmax™ Големата подлога за разладување, со која ќе спречите прегревање додека спиете, одморате, додека возите, вежбате или работите. Подлогата е полнета со Chillmax™ гел кој реагира на температурата на телото и ја повлекува топлината од телото. Користете ја врз перницата, креветот, како и додека возите или вежбате. Лесно се чисти, пакува и транспортира.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Свежина која ви е потребна во текот на летото

Chillmax™ Големата подлога е поголемата верзија на оваа неверојатна подлога за разладување, која нуди брз и лесен начин за да ја имате потребната свежина, без разлика на температурата. Дали ќе седите на неа, ќе ја потпрете главата или стапалата, неверојатното полнење со Chillmax™ гел, едноставно и брзо ќе ја извлече топлината од вашето тело, за да се чувствувате поудобно и подобро и да можете да уживате во денот или ноќта.

Chillmax™ Големата подлога за разладување нуди свежина и удобност без струја или вода

 • Користете ја на перница или на креветот, ако страдате од жешки бранови, потење во текот на ноќта или едноставно не можете да заспиете.
 • Полнета е со Chillmax™ гел, неверојатен материјал кој му помага на телото да се олади.
 • Чувајте ја во фрижидер за уште поголем ефект на разладување кој трае до 3 часа.
 • Спакуван во цврста навлака која лесно се чисти, оваа подлога е безбедна за користење на деца и миленици.
Dormeo Chillmax Pad Big

Не е само за поголема свежина на перницата!

TChillmax™ Подлогата ќе ви помогне да се изладите и да се опуштите во исто време. Овој повеќенаменски производ ќе ви помогне да го изладите горниот дел на телото, главата, рамената, грбот или стапалата.

 • Dormeo Chillmax Pad Big

  Ставете ја под вас за да го изладите телото додека седите или одморате на каучот.

 • Dormeo Chillmax Pad Big

  Ставете ја на седиштето во автомобилот или на столчето на работа за луксузно чувство на свежина.

 • Dormeo Chillmax Pad Big

  Понесете ја на вежбање или додека пешачите, за да се освежите кога ќе ви биде напорно.

 • Dormeo Chillmax Pad Big

  Користете ја под лаптопот за да спречите прегревање.

Важно е да не се прегреете

 • Прегревањето не само што не е удобно, туку може да биде и непријатно и да ве спречува да заспиете навечер, додека во текот на денот, може да направи да се чувствувате изморено, демотивирано и помалку продуктивно од обично.
 • Разладувањето може да ви помогне да ја намалите непријатноста од жешките бранови за време на менопауза, како и да помогне со упорните болки и чешење.
 • Луѓето не се единствените на кои може да им биде прежешко - вашиот лаптоп, дури и вашето милениче може понекогаш да се прегрее, предизвикувајќи оштетување, иритации или лошо здравје.
Dormeo Chillmax Pad Big

Компактна, лесна за превиткување и складирање

Chillmax™ Големата подлога за разладување има димензии 90 x 60 x 1 см и тенок дизајн кој може да се превитка, па, ќе можете да ја понесете со себе на патување и да уживате во удобноста и свежината каде и да сте. За поголема хигиена, редовно пребришувајте ја подлогата со влажна крпа.

Dormeo Chillmax Pad Big
Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star