Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Air Fryer Deluxe Апарат за готвење

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во вкусот на пржена храна без грижа на совест. Со циркулирање на топол воздух, Delimano Air Fryer Deluxe апаратот ја готви храната без масло. Со кошница за готвење од 3.2л, можете да готвите 800гр помфрит или 500гр месо. Исто така, има нелеплива облога која спречува храната да се лепи на површината. Совршен за подготовка на вкусни оброци со малку калории и без масло!

Delimano Air Fryer Deluxe Апарат за готвење
6.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во вкусот на пржена храна без грижа на совест. Со циркулирање на топол воздух, Delimano Air Fryer Deluxe апаратот ја готви храната без масло. Со кошница за готвење од 3.2л, можете да готвите 800гр помфрит или 500гр месо. Исто така, има нелеплива облога која спречува храната да се лепи на површината. Совршен за подготовка на вкусни оброци со малку калории и без масло!

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе поздрава верзија на вашите омилени оброци

Кога беше последниот пат кога уживавте во вкусна пржена храна, без грижа на совест? Delimano Air fryer Deluxe го носи вкусот на пржената храна во поздрава варијанта. Со циркулирање на топол воздух, ја пржи храната без да ја потопувате во масло или други маснотии, правејќи ја покрцкава од било кога. Ви штеди скапоцено време бидејќи добивате вкусни оброци за многу пократко време.

Пржена храна без грижа на совест

Со импресивен капацитет на кошницата за готвење од 3,2л ќе можете да подготвите 800 гр помфрит или 500 гр месо наеднаш Овој можен апарат со моќност 1300-1500W има тајмер кој може да се намести до 30 минути, овозможувајќи прецизно готвење на различен тип храна. Исто така, ви овозможува прилагодување на температурата од 80-200°C.

Лесен за користење, соодветен за сите семејни оброци

Треба да подготвите ручек или вечера, но, не сте сигурни која температура е најдобра? Без паника, само изберете ја температурата според наведените упатства за беспрекорни резултати. Без разлика дали сте искусен готвач или ентузијаст, Delimano air fryer deluxe е совршеното решение за подготовка на вкусни семејни оброци!

Уживајте се во сензационален вкус

Благодарение на напредниот систем овој апарат ќе ви обезбеди целосно нов вкус и текстура на вашето омилено месо, десерт или чипс. Поради тоа што не се потопени во масло, тие не само што се вкусни, туку и поздрави. Храната готвена на топол воздух има помала содржина на калории, масти и потенцијални штетни состојки во традиционално пржената храна. Затоа, ако сакате да го намалите внесот на мрсна храна, да го намалите обемот, заменете ја пржената храна, тоа е одличен почеток!

Други одлични карактеристики:

  • Нелеплива облога која спречува храната да се залепи на површината
  • Делови кои се вадат и лесно се мијат
  • Автоматско исклучување
  • Сијаличка која покажува кога апаратот работи и кога е постигната температурата
Дополнителни информации

Технички информации:

  • Технички карактеристики: 220-240V~50/60Hz 1300-1500W, Класа I
  • Капацитет на кошницата: 325л
  • Главен материјал: Куќиште: пластика; Сад: железо
  • Кабел: направен од ПВЦ; должина: +1.0м
  • Прилагодлива температура

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star