КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Аir Fryer Апарат со две кошници

Photo
Video

Пилешко или помфрит? Медалјони или моцарела? Сега не треба да избирате, туку можете да подготвувате две јадења истовремено со Delimano Air Fryer-от со две кошници. Првиот ваков апарат со две посебни кошници кои ви овозможуваат да готвите 2 различни јадења во исто време. Двете кошници имаат капацитет од 4л и циклонски вентилатори и брзи грејачи. Со нелеплива облога и 8 претходно поставени програми.

Delimano Аir Fryer Апарат со две кошници
13.990,00 ден.
Club5*: 11.890,00 ден.
Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Пилешко или помфрит? Медалјони или моцарела? Сега не треба да избирате, туку можете да подготвувате две јадења истовремено со Delimano Air Fryer-от со две кошници. Првиот ваков апарат со две посебни кошници кои ви овозможуваат да готвите 2 различни јадења во исто време. Двете кошници имаат капацитет од 4л и циклонски вентилатори и брзи грејачи. Со нелеплива облога и 8 претходно поставени програми.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе две јадења со еден Air Fryer

Подготвувате семејната вечера со риба и печен зеленчук? Или пржени прстени од кромид и стапчиња со кашкавал? Децата се караат за пилешките медалјони или стапчињата од риба за вечера? Со Delimano Air Fryer-от со две кошници можете да ги подготвите и двете - две чинии со две различни јадења. Овој инвентивен, практичен апарат има две независни кошници кои ви овозможуваат готвење на 2 јадења на 2 начини, во исто време!

Delimano Air Fryer Dual Basket

Наполнете ги двете кошници и уживајте во храната без грижа на совест

Delimano Air Fryer-от со две кошници може да зготви две различни јадења во исто време - само наполнете ги кошниците кои имаат капацитет од 4л, притиснете го копчето и следете како топлиот воздух ја претвораат храната во крцкав, вкусен оброј за вашето семејство. Готвењето со топла храна произведува крцкава храна без употреба на масло, само со топол воздух, што ви штеди калории и обезбедува поздрава храна за готвење.

 • Delimano Air Fryer Dual Basket

  Прстени од кромид или пилешки крилца

 • Delimano Air Fryer Dual Basket

  Лосос и зеленчук

 • Delimano Air Fryer Dual Basket

  Мафини и мини кроасани

 • Delimano Air Fryer Dual Basket

  Сушено овошје

8 претходно поставени програми

За поедноставно ракување, уредот има 8 претходно поставени програми за готвење со топол воздух:

 • Одмрзнување
 • Помфрит
 • Зачинет компир
 • Пилешки медалјони
 • Месо
 • Риба
 • Торта
 • Функција за дехидрирање на храна

Кошниците се обложени со нелеплива облога со цел храната да не се лепи на површината. Секоја кошница има и сад за готвење кој се вади, за чистењето да биде брзо и едноставно.

Delimano Air Fryer Dual Basket

Лесен за употреба

Дигиталниот екран на допир со симболи го прави избирањето на вистинската програма многу лесно. Со температура на готвење од 80°C до 200°C можете да готвите со топол воздух, печете, загревате дури и да сушите храна, сѐ во еден апарат.

Рачките се студени на допир и безбедни за допирање во секое време. Копчето за отворање на секоја фиока ќе ви овозможи дополнителна безбедност бидејќи спречува ненамерно отворање од страна на децата.

Delimano Air Fryer Dual Basket

Тајмер функција за сите ваши потреби

Секогаш сте зафатени и во брзање? Овој уред има 60-минутен тајмер и претходно поставени програми, како и функција за дехидрирање со тајмер од 3 - 24 часа. Друга практична карактеристика која ќе ви помогне во кујната е: кога ќе биде време да ја протресете храната, ќе слушнете титкање за да ве потсети да ја протресете кошницата со цел храната рамномерно да се зготви. Автоматското сиклучување со титкање, ве известува кога готвењето е завршено. Апаратот автоматски ќе се исклучи и ќе спречи препекување на храната и прегревање на апаратот.

Delimano Air Fryer Dual Basket
Дополнителни информации

Технички информации

 • Моќност 1700 W
 • Волтажа 220-240V~
 • Капацитет на кошницата: 4L + 4L
 • Тајмер 0 - 60 мин на сите програми (3 - 24 часа за сушење храна)
 • Температура 80 - 200°C на сите програми (35 – 70°C за сушење храна)
 • Димензии 38,4 x 30,0 x 30,8 см
Delimano Air Fryer Dual Basket

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star