КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Air Fryer Touch - Апарат за готвење со топол воздух

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Уживајте во крцкаво пилешко, помфрит или вкусни десерти без грижа на совест - пробајте го поздравиот начин на готвење со Delimano Air Fryer Touch. Покомпактен од кога било, овој технички и визуечно надграден апарат може да готви или да дехидрира различни видови храна со помош на 8-те програми. Со тајмер, рачка што се вади, прилагодлива кошница од 3,2л до 5л и екран на допир.

Delimano Air Fryer Touch - Апарат за готвење со топол воздух
7.490,00 ден.
Club5*: 6.490,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Уживајте во крцкаво пилешко, помфрит или вкусни десерти без грижа на совест - пробајте го поздравиот начин на готвење со Delimano Air Fryer Touch. Покомпактен од кога било, овој технички и визуечно надграден апарат може да готви или да дехидрира различни видови храна со помош на 8-те програми. Со тајмер, рачка што се вади, прилагодлива кошница од 3,2л до 5л и екран на допир.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Подгответе вкусна храна до 25% побрзо

Да бидеме искрени, сите сакаме пржена храна, но, многумина од нас чувствуваат грижа на совест кога ја јадат сета таа масна храна. И да не го спомнуваме фактот дека за да ја подготвите пржената храна потребно е многу време, а накрај ви останува непријатниот мирис во кујната. Има подобар начин да уживате во оваа храна - со Delimano Air Fryer Touch!

Delimano Air Fryer Touch

Тајната: жежок воздух кој циркулира во апаратот

Жешкиот воздух кој циркулира во апаратот ќе овозможи храната да биде крцкаца однадвор и рамномерно зготвена внатре, со малку или без воопшто да користите масло. Никогаш повеќе нема да сакате да пржите храна во масло.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Помфрит, омилената пржена храна.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Пилешки медалјони кои ќе бидат крцкави однадвор и сочни внатре.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Крцкавиот зеленчук зготвен со топол воздух ќе стане омилениот на сите.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Десерти и предјадења подготвени за неколку минути за ненајавените гости.

8 претходни поставени програми за бројни јадења

Овој апарат има 8 претходно поставени програми кои лесно се користат со помош на упатствата на двете кошници. Само изберете една од 8-те порграми и дозволете апаратот да ја заврши работата место вас. Изберете од:

 • Помфрит
 • Зачинет компир
 • Пилешки медалјони
 • Месо
 • Риба
 • Торта
 • Дехидрирање
 • Одмрзнување

Ако ниту една од овие програми не е соодветна за вашите потреби, секогаш можете да ги подготвите вашите рецепти со помош на „Направи сам“ функцијата каде што можете самите да ја изберете температурата и времето на готвење.

Delimano Air Fryer Touch

Две кошници и прилагодливи програми за повеќе практичност

Delimano Air Fryer Touch има вклучено сад за готвење и кошница за готвење со цел да ви овозможи поголема разновидност при готвењето. Садот за готвење има капацитет од 5л, додека кошницата има капацитет од 3,2л и е соодветна за помали порции. Менувањето на кошниците е едноставно, благодарение на рачката која се вади и може да се стави на секоја од кошниците.

Delimano Air Fryer Touch

Практично ракување за лесна употреба и складирање

Кога се враќате уморни од работа, нема ништо подобро од апарат кој е лесен за користење и кој ќе ја забрза подготовката на храната. Air Fryer Touch нуди различни практични функции кои ќе го олеснат готвењето за цело семејство.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Рачка студена на допир и други безбедносни карактеристики како автоматско исклучување и звуци и сијаличка индикатор.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Дигитален екран на допир кој овозможува лесно избирање помеѓу програмите.

 • Delimano Air Fryer Touch

  Нелеплива облога кај кошницата и садот за готвење која спречува лепење на храната и овозможува лесно чистење.

Одличен изглед совршен за секоја кујна

Со својот модерен и стилски изглед, Air Fryer Touch ќе одговара на секоја кујна и благодарение на поголемиот капацитет во истата големина и без сомнеж ќе го пронајде местото во вашата кујната. Достапен е во две бои:

 • Црна
 • Црвена
Delimano Air Fryer Touch
Дополнителни информации

Технички информации

 • Моќност 1500 W
 • Волтажа 220-240V~
 • Рачка која се вади
 • Прилагодлива големина на кошницата: 3,2л или 5л
 • Тајмер 90 мин
 • Температура 80 - 200°C
 • Димензии 35 x 26 x 30 см
Delimano Air Fryer Touch

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star