КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Brava Eco Повеќенаменски сад

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Мешајте, месете, сервирајте, јадете и складирајте, сѐ во еден супер практичен сад. Delimano Brava Eco Садот е практичен повеќенаменски сад за складирање, задолжителен за во секоја кујна. Користете го во микробранова за подготовка на пуканки или чувајте храна во замрзнувач - овој сад може сѐ да издржи. Вклучува капак со кој ќе ги зачувате состојките свежи подолго. Достапен во 3 големини: 0.5л, 1.7л, 3.5л.

Delimano Brava Eco Повеќенаменски сад
Од 790,00 ден. До
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Мешајте, месете, сервирајте, јадете и складирајте, сѐ во еден супер практичен сад. Delimano Brava Eco Садот е практичен повеќенаменски сад за складирање, задолжителен за во секоја кујна. Користете го во микробранова за подготовка на пуканки или чувајте храна во замрзнувач - овој сад може сѐ да издржи. Вклучува капак со кој ќе ги зачувате состојките свежи подолго. Достапен во 3 големини: 0.5л, 1.7л, 3.5л.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Најкористената алатка за секојдневни задачи во кујната

Измијте ја салатата, изматете шлаг, сервирајте грицки, чувајте месо или измесете тесто - листата нема крај. Delimano Brava Eco Садот е алатката која ви е потребна за секојдневна подготовка на храната. Користете го за да мешате, сервирате, складирате остатоци од храна и одржување на состојките свежи, благодарение на вклучениот капак.

Користете го за сервирање, понесете го на пикник или кампување или за однесете голема салата на работа. Може да се користи во микробранова, во фрижидер и се мие во машина за садови.

Delimano Brava Eco Bowl

Изработен од еколошка, рециклирана пластика

Внатрешниот дел на садот е изработен од пластика со антибактериска заштита, додека надворешниот дел е изработен од рециклирана ПП пластика од шишиња и капачиња. Капакот е изработен од 100% ПП пластика.

Ова значи дека овој производ е безбеден за контакт со храна, заштитен е од бактерии и е еколошки. Почнете со подготовка на храната, сервирајте ја со ситл и грижете се за планетата.

Цврста и трајна пластика која овозможува производот да трае долго.

Delimano Brava Eco Bowl

Садот е достапен во 3 големини

Поради тоа што е достапен во 3 големини, може да го користите за различни смеси или за мал салата или маринада.

  • 13.5 x 6.5 см - капацитет 0,5л
  • 20 x 9 см – капацитет 1.7л
  • 26.5 x 12 cm – капацитет 3.5л

Садот е безбеден за миење во машина за садови на максимум 55°C, безбеден за употреба во микробранова на максимум 600W во период од 3 минути и безбеден за во замрзнувач до температура од -18°C.

Delimano Brava Eco Bowl

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star