Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video
-36%

Добијте совршено исечкан лук со Delimano Brava Пресата за лук. Додадете малку зачин на вашите омилени јадења, само ставете го лукот во алатката и притиснете. Лушпата останува внатре, додека вкусниот, свеж лук излегува низ дупчињата. Нема повеќе мирис на рацете или мачење да го исечкате и излупите лукот.

Brava Garlic Press Pro

Редовна цена: 390,00 ден.


Специјална цена: 249,00 ден.

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Добијте совршено исечкан лук со Delimano Brava Пресата за лук. Додадете малку зачин на вашите омилени јадења, само ставете го лукот во алатката и притиснете. Лушпата останува внатре, додека вкусниот, свеж лук излегува низ дупчињата. Нема повеќе мирис на рацете или мачење да го исечкате и излупите лукот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Лукот е клучна состојка во многу јадења, од чорби до супи, сосови за салати и намази за сендвичи. Сега, можете да имате совршено исечкан лук, секој пат, без да се грижите дека ќе се повредите при сечкањето.

Едноставен за користење, лесен за чистење

Само ставете чешне лук во алатката и притиснете ги рачките заедно. Лукот ќе излезе низ дупчињата, додека лушпата ќе остане внатре. Вака, брзо и лесно ќе завршите работи и нема да имате миризба на рацете или нееднакви парчиња во храната.

Фино исечкано за поисполнет вкус

Со додавање на исечкан лук во вашите јадења, ќе искусите поисполнет вкус и текстура на вашите јадења. Зачинете ги тестените со вкус на свеж лук, додаете им боја на супите или едноставно додадете го на маслиново масло за брз сос за салата.

Уживајте во здравите придобивки на свежиот лук

Повеќе од одличен вкус, додавањето лук на храната има многу здравствени придобивки и е богат со хранливи состојки и антиоксидански. Дури, докажано е дека го намалува крвниот притисок, холестеролот и плус се бори против настинките.

Користете го и за други продукти

Пресата за лук може да се користи и за маслини, сардели, каперси, чили и други вкусни продукти, носејќи нова димензија на вашите јадења.

Професионален квалитет дома

Стилски дизајн со портокалови детали, Delimano Brava Пресата за лук е дел од Brava Pro Алатките за готвење, кои се дизајнирани за секојдневна употреба. Направена е од висококвалитетен, непорозен челик за максимална хигиена и трајност. Дополнително, навистина е лесен за чистење и безбеден за миење во машина за садови.

Дополнителни информации

Рецензии од купувачи (0 Reviews)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star