КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Delimano Brava Силиконски ракавици

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Идеални се за користење додека сервирате или ги вадите сите вкусни јадења и торти од рерната. Овие Delimano Brava Силиконски ракавици ќе го направат процесот полесен и безбеден. Силиконскиот слој е обложен со материјал за подобрена изолација и удобност, додека нелизгачкиот силиконски дизајн го олеснува држењето. 2 пар. во сет.

Delimano Brava Силиконски ракавици
690,00 ден.
Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

  • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-550
Кратко инфо

Идеални се за користење додека сервирате или ги вадите сите вкусни јадења и торти од рерната. Овие Delimano Brava Силиконски ракавици ќе го направат процесот полесен и безбеден. Силиконскиот слој е обложен со материјал за подобрена изолација и удобност, додека нелизгачкиот силиконски дизајн го олеснува држењето. 2 пар. во сет.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Заштитете ги рацете од жешката рерна со овие удобни силиконски ракавици

Повторно си ги изгоревте рацете додека ја вадевте лазањата од рерна? Доста беше! Погрижете се за рацете и прстите и заштитете ги со Delimano Brava Силиконските ракавици. Овој сет од 2 обложени ракавици е удобен, одговара на секоја кујна и секако, ги штити рацете од топлината.

Нелизгачки силиконски материјал за одлична заштита од топлината

Кујнските крпи се прилично лош избор за ракување со жешки тави. Топлината бргу се пренесеува, па можете лесно да ги изгорите прстите или дури да ја испуштите тавата со јадење на подот. Ви препорачуваме да ги користите Delimano Brava Силиконските ракавици. Нивниот силиконски слој ги штити рацете од топлина и ги прави безбедни додека ракувате со жешки тенџериња, со рерната или скарата. Додадовме и специјален дизајн на силиконскиот слој кој го подобрува ракувањето.

Исто така, ракавиците имаат силиконска закачалка за лесно складирање.

Обложени за дополнителна изолација и удобност

Delimano Brava Силиконските ракавици имаат мек, повеќеслоен материјал во внатрешноста, па тие се удобни и одговараат совршено на вашите раце. Внатрешнот материјал ја подобрува изолацијата и дозволува вашите раце да дишат, со цел да се спречи потење.

Внатрешниот материјал и можноста за виткање на силиконот обезбедуваат подобро движење и ракување од повеќето силиконски ракавици.

Можете да ги чистите со влажна крпа или рачно да ги исперете во топла вода.

Технички информации

  • Димензија: 21 x 14,5 x 1 см за 1 ракавица
  • Материјал: силикон, памук

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star