Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 
Photo
Video

Delimano Chef Maxxstar е Повеќенаменски нож со димензија 33х19х5см, идеален за сечкање зеленчук, месо или риба. Направен е од високо-квалитетен не'рѓосувачки челик со облога од титаниум. Интегрираните отвори на сечилото го  намалуваат триењето и го минимизираат лепењето.

Delimano Chef Maxxstar Нож
890,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Stock: 2
Достапно на залиха. Време на испорака: 3 до 5 работни дена.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
Кратко инфо

Delimano Chef Maxxstar е Повеќенаменски нож со димензија 33х19х5см, идеален за сечкање зеленчук, месо или риба. Направен е од високо-квалитетен не'рѓосувачки челик со облога од титаниум. Интегрираните отвори на сечилото го  намалуваат триењето и го минимизираат лепењето.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Дали секојдневно сте во потрага по остар, повеќенаменски нож, за поедноставно подготвување на храната? 

Delimano Chef Maxxstar ножот е повеќенаменски нож направен од не'рѓосувачки челик и облога од титаниум нитрид, која овозможува ножот да остане остар и да можете многу лесно да сечете различни состојки.    

Delimano Chef Maxxstar Knife

Тој има уникатно дизајнирано сечило кое е 40% поостро од традиционалните сечила

Сега можете да сечете неверојатно тенки ленти од сите видови на состојки. 

Delimano Chef Maxxstar Knife

Сечкајте со леснотија

Заобленото сечило е идеално за сечење на сите видови на состојки, додека пак интегрираните отвори на сечилото ја спречуваат храната да се лепи. Delimano Chef Maxxstar knife можете да го користите за:

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Отстранување на кожата од рибата

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Сечкање магдонос

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Сечкате домати на тенки листови

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Сечкање кромид

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Сечење салама

 • Delimano Chef Maxxstar Knife

  Сечење овошје

Иделен за секоја кујна

Chef Maxxstar ножот е идеален за секого, без оглед дали сте професионалец или почетник во готвењето. 

Овој нож има ергономска рачка која не се лизга, благодарение на која употребата е многу едноставна, додека пак отворите на сечилото и облогата  го намалуваат триењето и ви овозможуваат да сечете без храната да се лепи за ножот. Комбинацијата од овие неверојатни карактеристики го прави овој нож идеален за секоја кујна.   

Delimano Chef Maxxstar Knife

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star