Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Попусти за ПЕТОК 13-ти

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

Дојде петок 13-ти, а со него и страшно добрите попусти.

ДО
-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

CYBER MONDAY распродажба

CYBER MONDAY распродажба

Најголемите попустите важат и денес

-70%
Понудите важат уште:
[banner_timer]
 

Delimano Апарат за гиро, ражничи и печење месо

Photo
Video

Апарат за домашна употреба кој има игла која ротира и ви овозможува да печете месо, риба и зеленчук за најмногу 7 лица. Дополнително, на долниот дел има и сад во кој се собира маснотијата.

Delimano Апарат за гиро, ражничи и печење месо
3.490,00 ден.
Изберете
Јавете ни се на 02 3094-552
Не е на залиха во моментов. Ќе ве известиме за точно време на испорака.
 • Кратко инфо
 • Детали за производот
 • Дополнителни информации
 • Технички карактеристики
Кратко инфо

Апарат за домашна употреба кој има игла која ротира и ви овозможува да печете месо, риба и зеленчук за најмногу 7 лица. Дополнително, на долниот дел има и сад во кој се собира маснотијата.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Скара за печење гиро, цело пиле, ражничи, риба или зеленчук

Едноставно подгответе различни видови на месо на скара во вашиот дом

Благодарение на Делимано Вертикалната скара ќе го добиете автентичниот вкус на скарата во вашата кујна. Одличен начин за подготовка на:

 • гиро
 • печено пиле или друг вид на месо
 • колбаси
 • риба и морска храна
 • зеленчук, вклучувајќи моркови, кромид, пиперки и друго

Само наместете го месото на иглите и оставете го да се пече

Делимано Вертикална скара која вклучува 7 игли од не’рѓосувачки челик за подготовка на ражничи со централна игла за гиро или цело пиле. Едноставно наместете ја храната вертикално и оставете ги ротирачките игли да ја завршат својата работа - најдобро од сè е што во оваа скара може да ставите големи парчиња со кои можете да послужите 7 луѓе наеднаш!

Сад на долниот дел за собирање на маснотиите

Со Делимано Вертикалната скара, може да готвите здрава храна и да ја одржувате вашата линија готвејќи на начин кој ќе овозможи маснотиите да се цедат во посебен сад, а не да останат во храната.

Се препорачува за:

 • оние кои сакаат домашно гиро
 • оние кои уживаат во подготовката на различни видови на месо и зеленчук
 • оние кои бараат поздрав начин за пдоготовка на јадења со месо
 • оние кои бараат ефикасна скара која ќе биде едноставна за употреба.
Дополнителни информации

Постојана количина на сос за оптимално печење

Делимано Вертикалната скара загрева до околу 120°C со што се добива постојан внатрешен проток на сос спореден со сосот кој го има кога се пече месото во рерна. Како резултат на ова месото не се стврднува, а вишокот маснотии капат во садот кој се наоѓа на долниот дел.

Оптимална употреба на енергијата - дури и кога подготвувате замрзната храна

Иглите ротираат пред отворените грејачи кои загреваат со полукружни рефлектори од не’рѓосувачки челик за оптимална употреба на енергијата. Може да го користите и за готвење на замрзната храна.

Едноставен начин на готвење кој има потреба од само неколку додатоци

Делимано Вертикалната скара може да ја користите за употреба на ражничи, гиро, колбаси, пилешко или риба со само неколку додатоци.Дополнително, иглите остануваат ладни на допир па можете лесно и безбедно да го пренесувате од едно на друго место.

Брзо склопување и едноставно чистење

Делимано Вертикалната скара брзо се расклопува и додатоците се многу едноставни за чистење.

Технички карактеристики
Дополнителни информации Димензии: 25 X 25 X 36 см.
Технички карактеристики: 1400W 220-240V, 50/60Hz

Рецензии од купувачи 0 рецензии

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star